Авіакомпанія Ryanair, яка до війни виконувала найбільше рейсів в Україну, налаштована вже до кінця цього року відновити авіаперельоти з кількох аеропортів в Україні, якщо буде позитивний висновок EASA (European Union Aviation Safety Agency) щодо безпечності польотів. Про це розповів під час візиту до Києва CEO Ryanair Майкл О’Лірі.
За його словами, він презентував українській владі план відновлення авіації в Україні, згідно з яким Ryanair готова забезпечити 5 мільйонів пасажирських місць на літаках в Україні в перший рік. Протягом шести тижнів після відновлення неба з’єднають Київ із 25 європейськими містами.
"Таким чином, розглядаємо два плани: один, коли війна закінчиться і все відкриється в один чи два дні. І другий, найбільш вірогідний, згідно з яким ми можемо запланувати невелику кількість рейсів вже наприкінці цього року", - зазначив О’Лірі в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
Він навів приклад Ізраїля, де працює авіасполучення.У Тель-Авіві щодня літаки сідають на авіасмузі, розташованій за 10 хвилин шляху від Західного берега, де запускають ракети. Влада Ізраїля визначила безпечний шлях для маршрутів, а місцеві сили можуть захистити літаки у разі небезпеки.
Наразі міністерство (Міністерство відновлення - ред.) працює над тим, щоб наприкінці цього року відновити деякі рейси до Києва та Львова.
"Ми прагнемо інвестувати наші гроші в країну і розраховуємо, що Україна надасть нам безпечні і недорогі аеропорти. Ми можемо заповнити рейси лише за рахунок продажу авіаквитків за 15 євро, 20 євро, 25 євро. Через це тут повинні бути дуже низькі аеропортові збори. Міністерство (Міністерство відновлення – ред.) має в цьому допомогти", - додав О’Лірі.
Він зауважив, що Україні дуже потрібен такий рішучий крок, щоб прискорити відбудову, такий собі план Маршалла, як у Німеччині після Другої світової війни. Адже авіація швидко доставить всі необхідні матеріали для відновлення інфраструктури з Європи. Людям не доведеться їздити зруйнованими дорогами і мостами.
Раніше Європейська організація з безпеки аеронавігації у своєму прогнозі передбачила обмеження на польоти в повітряному просторі України до 2029 року. В Украерорусі прокоментували цей прогноз заявою, що український повітряний простір буде відкрито одразу після завершення воєнних дій та перемоги України.