UA / RU
Підтримати ZN.ua

Локдауни в Україні: НБУ оцінив втрати економіки

ВВП України втратив 0,6 процентних пункти.

У Національному банку України вважають, що весняні карантини відняли від рівня реального ВВП України приблизно 0,6 процентних пункти.

Можливе посилення карантину буде головним ризиком для макропрогнозу України, повідомляє пресслужба регулятора.

Введення чергового локдауну в НБУ пов'язують з поширенням в Україні більш агресивного штаму коронавірусу "Дельта".

"Нові варіанти коронавірусу, зокрема "Дельта", швидко поширюються і можуть завдати нові втрати української економіки. За оцінками Нацбанку, негативний внесок всіх карантинних обмежень, введених в першому півріччі 2021 року в річний реальний ВВП склав 0,6 п.п. на відміну від карантину навесні 2020 року, вони не мали стримуючого впливу на інфляцію, перш за все через збереження стійкого споживчого попиту", - йдеться в повідомленні.

Стійкий споживчий попит і сприятливі умови зовнішньої торгівлі компенсують втрати економіки України через посилення карантину взимку і навесні, вважають в НБУ. Регулятор зберіг прогноз зростання реального ВВП у 2021 році на рівні 3,8%, і очікує, що надалі економіка буде рости приблизно на 4,0% щорічно.

Читайте також: Між багатими та бідними країнами зростає економічний розрив — Bloomberg

Під час третьої хвилі коронавірусу в Україні в "червоний" рівень епідемічної небезпеки потрапили 14 областей і місто Київ. Середній термін перебування в локдауні становив 37 днів.

Раніше за всіх справилася зі складною епідситуацією Полтавська область, яка знаходилася в жорстких епідобмеженнях 22 дні, а найдовше була Житомирська область (63 дні) і Чернівецька (52 дні).

Раніше повідомлялося, що Національний банк погіршив свій прогноз по інфляції на поточний рік з 8% до 9,6%. При цьому регулятор очікує її повернення до 5% не раніше другої половини 2022 року.

Піком по інфляції стане осінь 2021 року. Саме через інфляцію НБУ збільшив облікову ставку.

Також правління Національного банку прийняло рішення збільшити облікову ставку до рівня 8% річних.