Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Україна і Литва підписали меморандум про приєднання контейнерного потяга "Вікінг" до "Нового Шовкового шляху".
"До Шовковому шляху будуть підключені не тільки Україна, Грузія, Азербайджан, Казахстан і Китай, але й члени ЄС. "Вікінг" з Клайпеди також отримає можливість постачати свої товари безпосередньо в Китай в обхід Росії", - сказав прем'єр на нараді в "Укрзалізниці".
Поїзд комбінованого транспорту "Вікінг" почав курсувати в 2003 році. Учасниками проекту є Україна, Білорусь, Литва, Латвія, а з 2012 року і Болгарія. Загальна протяжність маршруту Іллічівськ (Україна) – Мінськ (Білорусь) – Драугисте (Литва) – 1,766 тис. км.
Україна 15 січня 2016 року запустили демонстраційний рейс контейнерного поїзда по Новому Шовковому шляху за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай (через Каспійське і Чорне моря). Він дістався до Китаю на 16-й день шляху.
Даний маршрут є новим напрямком "Шовкового шляху" і альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Росії. Він включає поромні переправи Чорного і Каспійських морів (Іллічівськ - Батумі і Алят - Актау-Порт) і повинен стати конкурентним порівняно з традиційним сухопутним маршрутом.
У квітні 2015 року посол КНР в Україні Чжан Сіюнь в інтерв'ю ZN.UA сказав, що Китай просуває ініціативу відродження "Шовкового шляху", запрошуючи в тому числі і Україну приєднається до майбутнього торгового співтовариства. "Згідно з мапою стратегії "Одного поясу та одного шляху", вони (основні торгівельні маршрути - ред.) проходять материки Азії, Європи і Африки, де з одного боку - активні економіки Східної Азії, з іншого - розвинені економіки Європи, а між ними пролягають великі землі держав з величезним потенціалом економічного розвитку", - зазначив він.