У понеділок, 26 лютого, латвійський банк ABLV, який є другим за величиною у країні, прийняв рішення під час позачергових зборів акціонерів про початок процесу самоліквідації, передає BBC.
Це дозволить фінансовій установі, згідно з законом Латвії про кредитні установи, самостійно призначити ліквідатора. Таким чином банк зможе захищати активи і впливати на розрахунок з усіма клієнтами. А от у випадку банкрутства ліквідацію проводив би адміністратор, призначений судом.
"Банк вважає, що таким чином найкраще зможе забезпечити захист своїх активів, щоб розрахуватися з усіма клієнтами", - йдеться в його офіційній заяві.
Голова правління банку Ернест Берніс заявив, що таке рішення було зумовлене попередніми невдалими досвідами, коли процеси неплатоспроможності і ліквідації, які проходили в Латвії досі, неодноразово закінчувалися кримінальними процесами щодо адміністраторів неплатоспроможності.
"Банк в хорошому фінансовому становищі, тому ми повинні піклуватися про кожного клієнта і захисту його інтересів, - додав Берніс. - Рішення складне, але в даних обставинах доречне".
Додамо, що в суботу, 24 лютого, Європейський центробанк оголосив про ліквідацію банку ABLV через проблеми з ліквідністю. За оцінками спеціалістів, швидше за все, він не впорався б зі своїми зобов'язаннями.
Відтік капіталу з кредитної установи почався після того, як Служба фінансової розвідки (FinCEN), що є підрозділом Мінфіну США, заявила про причетність ABLV до відмивання грошей, укладання угод з корупціонерами з Росії та України, а також до торгівлі зброєю з Північною Кореєю.
Зокрема, у доповіді американців йдеться про те, що послугами банку користувався український олігарх-утікач часів Януковича Сергій Курченко, який відмив через ABLV мільярди доларів за допомогою компаній-прокладок. Зазначається, що фінустанова обслуговувала щонайменше дев'ять рахунків корпорацій, пов'язаних із Курченком.
У підсумку, після всіх звинувачень на адресу банку та намір США накласти на нього санкції, з ABLV було виведено 600 мільйонів євро.