UA / RU
Підтримати ZN.ua

Купівля Мотор Січ: Китайські інвестори хочуть стягнути з України 3,5 млрд доларів

Компанія Arzinger стане радником з питань українського права в міжнародному арбітражі .

Китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" хочуть стягнути з України збитки в розмірі 3,5 млрд доларів. Для цього партнери Олександра Ярославського найняли три міжнародні юридичні компанії, повідомляє група DCH.

Зазначається, що китайських інвесторів представлятимуть такі міжнародні компанії як WilmerHale, DLA Piper та Bird & Bir.

«Як відомо, 4 вересня 2020 року китайська інвестори ПАТ Мотор Січ направили Міністерству юстиції України повідомлення про інвестиційний спір (Notice of Investment Dispute). У цьому повідомленні вони вказують на те, що українська влада своєю поведінкою експропріювала їх інвестиції, а також порушила інші їх права, передбачені чинною Угодою про заохочення і взаємний захист інвестицій, підписаною 31 жовтня 1992 року між урядами України та Китайської Народної Республіки», — сказано в повідомленні DCH.

Компанія Arzinger стане радником з питань українського права в міжнародному арбітражі.

Читайте також: Ярославський зайшов на куплену китайцями «Мотор Січ»

ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства постачається в більш ніж 100 країн світу.

Після приватизації 1990-х «Мотор Січ» контролював В'ячеслав Богуслаєв, який був головою правління, генеральним директором, а потім - почесним президентом компанії.

У 2016 році великі пакети акцій ПАТ «Мотор Січ» було продано іноземним компаніям. У грудня 2019 Богуслаєв повідомив, що продав понад 50% акцій китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів.

Продажем компанії цікавилася СБУ. У квітні 2018 року відбулися обшуки на ПАТ "Мотор Січ" у Запоріжжі у межах розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. За версією слідства, представники "іноземної компанії" намагалися перенести українське виробництво і передати технології сучасному заводу з виробництва авіадвигунів. Аби приховати реальних покупців акцій, продаж контрольного пакета акцій стратегічного підприємства здійснювався на адресу фізосіб і компаній нерезидентів в обсягах менших за 10%.

У 2017 році в рамках цього ж розслідування судом було накладено арешт на 56% акцій ПАТ "Мотор Січ".

Також проти продажу українського авіапідприємства китайцям висловлювалися в США, а неофіційний радник Дональда Трампа Ерік Прінс навіть вів переговори про покупку «Мотор Січі» американськими інвесторами.

Детальніше про продаж "Мотор Січ" читайте в статті Ігоря Левченка "Китайська сага "Мотор Січі": стратегічний інвестор чи "лижний інструктор"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".