UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль поставив ультиматум щодо повернення німецької турбіни для “Північного потоку”

У РФ заявили, що збільшать постачання газу до Європи, якщо Канада поверне німецьку турбіну Siemens Energy.

У п'ятницю в Кремлі заявили, що збільшать поставки газу до Європи взамін на повернення турбіни для газопроводу "Північний потік-1", який зараз обслуговується в Канаді, пише Reuters. Це ж підтверджує і тамтешнє видання The Globe and Mail, яке посилаючись на неназваного високопосадовця, зазначає, що Канада та Німеччина близькі до досягнення угоди, яка дозволить повернути російську газову турбіну, відсутність якої Москва називає причиною свого рішення скоротити постачання до Європи.

Турбіна, побудована німецькою компанією Siemens Energy Canada, ремонтується на заводах компанії в Монреалі. Але їъ повернення до Росії було ускладнене санкціями, які Канада запровадила після повномасштабного вторгнення Москви в Україну. Ці санкції забороняють експорт певних товарів і технологій до Росії, включно з турбіною.

Європейський Союз також запровадив нові санкції проти Росії після початку вторгнення, і наступні місяці блок витратив чимало зусиль на те, щоб узгодити свою антикремлівську позицію щодо війни з потребою в російському паливі. Ця невизначеність занурила континент в енергетичну кризу, і Німеччина готується до нормування газу протягом зимових місяців.

Читайте також: Газпром уже готує "рояль у кущах" - "Північний потік-2", який має врятувати Європу від "холодомору"

Нещодавно Reuters із посиланням на високопосадовця в Міністерстві енергетики України писав про те, що Київ просить Канаду не передавати Росії вищегадану турбіну:

«Якщо канадці приймуть рішення передати турбіну, незалежно від того, „Газпрому“ чи Німеччині, щоб вона передала її далі… це буде прецедент, коли дві країни G7 обходять санкції, введені проти Росії», — повідомило агентству джерело в Міненерго.

Нагадаємо, днями в Бундестазі пройшли дебати, присвячені загрозі енергетичної кризи через війну в Україні. Представники партії  "Альтернатива для Німеччини" (АдН) вимагали ввести в експлуатацію вже добудований, але "заморожений" через повномасштабну війну газопровід "Північний потік-2".

Раніше ми повідомляли, що, попри відсутність одностайності в питанні ПП2 в німецькому парламенті, країна все ж готується до повного припинення постачань з Росії.