Країни з відносно сильнішою позицією повинні допомагати вразливим державам, особливо тим, які мають боргові проблеми. Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє Reuters.
За словами глави МВФ, така допомога буде особливо важливою на тлі високих процентних ставок і знецінення валюти.
«Нам терміново потрібні більш швидкі та ефективні глобальні механізми для надання допомоги цим країнам», - сказала Георгієва на Боаоському Азійському форумі, додавши, що такі механізми принесуть значну користь як боржникам, так і кредиторам.
«Успіх усуне одне важливе джерело невизначеності в глобальній картині», - зазначила вона.
Боаоський Азійський форум, який часто розглядається як азійський еквівалент щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, проходить на китайському курортному острові Хайнань.
Георгієва також сказала, що країни повинні працювати разом, щоб пожвавити міжнародну торгівлю на справедливих засадах, щоб більше людей могли скористатися перевагами глобалізації, а також диверсифікувати ланцюги поставок, виходячи з економічної логіки.
За її словами, дослідження МВФ показало, що довгострокова вартість фрагментації торгівлі може становити до 7% світового валового внутрішнього продукту, а Азія, як високоінтегрований регіон, зазнає найбільшого негативного впливу від поспішної фрагментації.
Уряди також повинні захищати вразливі верстви населення у своїх країнах, які особливо сильно постраждали за останні три роки, сказала Георгієва, маючи на увазі вплив пандемії COVID-19.
«Це означає, що фіскальна політика повинна надавати цільову підтримку тим, хто її найбільше потребує, або тим, хто найбільше постраждав від відсутності продовольчої безпеки чи кризи вартості життя», - заявила глава МВФ.
Раніше директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що ризики для фінансової стабільності зросли, і закликала до збереження пильності, попри те, що дії країн з розвиненою економікою заспокоїли ринкові потрясіння.