UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корупція на «Великій приватизації» коштувала Україні в 2021 році мільярдів гривень

Кілька конкретних прикладів корупції.

Проблеми з «Великою приватизацією», яку проводить Фонд державного майна (ФДМУ), коштували Україні в 2021 році мільярдів гривень, пише Юрій Ніколов у статті «“Схемна” дюжина. На чому держава втрачала найбільші кошти у 2021-му»

«Влада зірвала приватизацію всіх(!) держпідприємств і залишила їх під керівництвом малозрозумілих менеджерів від Фонду держмайна, що постійно генерують збитки для держави», - йдеться у статті.

Як приклад наводиться те, що посадові особи «Харківобленерго» у змові з приватними підприємцями влаштували таку оборудку, де за приладами споживання електроенергії фіксувалося тільки 30% від фактично спожитої електроенергії. Лише за цією схемою з обленерго вимивалося 30 млн грн на місяць.

Читайте також: Очільник Фонду держмайна вважає досягненням рівень надходжень від приватизації у 2021 році

Також серед прикладів - продаж заводу «Більшовик» у Києві в такий спосіб, що його за 1,4 млрд грн виграла компанія, пов’язана з Василем Хмельницьким. За повідомленнями ЗМІ, інші претенденти були готові заплатити вдвічі більше, але вони вирішили не потикатися на торги, щоб не отримати квитка на війну із заздалегідь зрозумілим переможцем. За результатами скандалу, що вибухнув, голова ФДМУ Дмитро Сенниченко ще у листопаді написав заяву про звільнення, але її й досі навіть не розглянули у Верховній Раді. 

Детальніше про проблеми «Великої приватизації» читайте також у статті Людмили Сімонової та Олександра Потімкова «Велика приватизація чи велика корупція?»