UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корнієнко заявив, що тексту законопроекту про націоналізацію "Мотор Січ" ще немає, а Шмигаль й взагалі нічого про нього не чув

Проте Кабмін обговорює, як залишити контроль за цілісністю і безперебійною роботою підприємства. 

Заступник глави фракції "Слуга народу" заявив, що досі немає тексту проекту закону про націоналізації ПАТ "Мотор Січ". Про це він заявив виданню "Радіо Свобода"

«Плани про такі законопроєкти є, але поки не ясно, як це буде і на яких умовах. Є загальноприйнята практика в таких випадках повертати гроші інвестору», - заявив Корнієнко.

Наразі невідомо, про яку суму повернення коштів йде мова. 

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль й взагалі заявив, що нічого не чув про відповідний законопроект. Під час конференції за результатами року роботи уряду він додав, що частина обговорень щодо цього підприємства проходить в закритому режимі. 

За словами прем'єра, Кабмін обговорює, як залишити контроль за цілісністю і безперебійною роботою підприємства.

Читайте також: Китайські інвестори "Мотор-Січі" заявили про зростання числа позивачів і претензій в арбітражі до України

Раніше глава фракції СН Давид Арахамія заявив, що законопроект про націоналізацію "Мотор Січ" внесуть у ВР цього тижня. 

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ".

Санкції України проти компанії Skyrizon - інвестора в виробництво українських авіаційних двигунів "Мотор Січ" - передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталів за межі України, заборона угод з цінними паперами, емітенти яких знаходяться під санкціями.

31 січня збори акціонерів "Мотор Січ" в Запоріжжі перервали співробітники Служби безпеки України.

Як повідомляло ZN.UA, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.

Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило, однак розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.

Про можливу реакцію Пекіна і плани Києва щодо «Мотор Січ» читайте в статті Володимира Кравченка «У Піднебесній хмари ходять похмуро...».