Через обвал цін на 3 енергетичні компанії відмовляються від видобутку в Арктиці. Норвезька державна компанія Statoil дала зрозуміти, що цього літа навряд чи почне заплановані раніше роботи на Північному Полюсі.
Chevron також відклала на невизначений термін початок буріння в морі Бофорта. А Statoil, Dong Energy і GDF Suez здали ліцензії на роботи в Грінландії.
Про це пише Financial Times, зауважуючи, що енергетичні корпорації не бачать доцільності нарощувати видобуток за рахунок арктичних покладів через обвал цін на нафту. Деякі з них також відмовилися від арктичних проектів через санкції, які Захід увів проти Росії за агресію проти України. В пакет рішень економічного тиску входить і заборона передавати чи продавати Росії технології для видобутки нафти і газу на Північному полюсі.
Тому ExxonMobil теж заморозила спільний проект з "Роснефть" в Карському морі. Експерти вважають, що компанії з радістю приступлять до робіт щойно санкції будуть скасовані. Адже на відміну від багатьох інших гравців нафтового ринку, вони вже встигли вкласти мільярди доларів у арктичний проект.
"В середу голова компанії "Роснефть" Ігор Сєчін неофіційно визнав, що цього року його компанія не буде розробляти свердловини в Арктиці. Звітуючи перед президентом Володимиром Путіним про плани і інвестиції на 2015 рік, він жодного разу не згадав про Арктику. "Роснефть" сподівається повернутися до питання видобутку влітку 2016 року, якщо до того часу санкції скасують", - йдеться в статті.
Раніше також повідомлялося, що найбільша нафтокомпанія Росії відкладає освоєння арктичного шельфу через санкції.