Впродовж перших 5 місяців 2017 року компанії з 3 отримали з-а кордону 13 мільярдів доларів завдяки випуску євробондів.
Про це повідомляє Rzecspospolita з посиланням на дані консалтингової компанії PwC. В 2016 році російські компанії 29 разів випускали свої боргові папери, до дозволило їм залучити 13 мільярдів доларів кредитів. Це було на 5,16 мільярдів доларів більше, ніж в 2015-му. Але рекордним все ще лишається 2013 рік, коли їм вдалося залучити 46,45 мільярдів доларів.
Інформація консалтингової компанії опирається на дані Cbonds і Merrill Lynch Global Research. Втім, в них немає показників державного сектору Росії. Втім, видання зауважує, що кредитування на Заході активно шукають російські концерни, починаючи від "Газпрому" і "Роснефти". Приміром, компанія Jamal LNG, якою володіють Novatek, CNCP, Total, будує найбільший російський завод зі скраплення природного газу на Ямальскому півострові. Для реалізації цього проекту компанія отримала від банків у ЄС кредит на 425 мільйонів євро.
Видання пише, що гроші видав австрійський Raiffeisen Bank International AG і італійський Intesa Sanpaolo під річну процентну ставку EURIBOR +1,75%. Російські банки не можуть таким чином конкурувати з європейськими кредиторами. Тому компанії шукають фінансування на Заході.
Раніше видання Forbes повідомляло, що JP Morgan і Goldman Sachs в трійці лідерів серед інвестиційних банків у Росії, попри санкції. Угоди, якими вони займалися, включають випадки продажу часток, облігацій і кредитів, але лише цими сферами не обмежуються. За 12-місячний період, який закінчився 20 квітня, їхні банківські інвестиційні угоди зросли на 32% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Про це свідчать дані консалтингової фірми Freeman & Co. Ці два американські банки не сходили з лідерських позицій у Росії впродовж року.