UA / RU
Підтримати ZN.ua

Компанії часто подають недостовірні відомості про свого бенефіціарного власника — експерти

Уряд уже другий рік поспіль обіцяє розробити механізм верифікації даних про бенефіціарного власника.

Недоброчесні компанії часто подають недостовірні відомості про свого бенефіціарного власника, заявляють про його відсутність або просто не подають жодної інформації. За брехню в реєстрі фактично неможливо покарати, та й узагалі держава не має механізму виявлення недостовірної інформації.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Дар'я Каленюк і Тетяна Шечук, Центр протидії корупції. За їх словами, уряд уже другий рік поспіль обіцяє розробити механізм верифікації даних про бенефіціарного власника. Проте крім щедрих обіцянок особливих зрушень немає і досі.

"2017 року Україна навіть втратила третій транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро - зокрема й через те, що провалила запуск такої верифікації. ЄС продовжує наполягати на цій реформі в рамках нової макрофінансової допомоги на 1 млрд євро, - відзначають експерти. - Інформація про бенефіціарного власника компаній подається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, але дотримуються цього правила далеко не всі".

Детальніше про необхідні кроки щодо відкриття інформації про реальних власників компаній читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Шечук "Іван Іванов чи все ж таки реальні контролери компаній?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".