UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія ВР з питань приватизації просить забрати у Фірташа титано-магнієвий комбінат

У рішенні комісії зазначено, що не відбулося модернізації або збільшення виробництва основного продукту - титанової губки. Також вказується на надмірну ціну електроенергії для підприємства (до 40% собівартості продукту) і те, що умови створення ТОВ на базі комбінату досі не виконано.

Спецкомісія 3 з питань приватизації рекомендує уряду скасувати угоду з компанією групи DF щодо Запорізького титано-магнієвого комбінату. Про це йдеться у рішенні спеціальної контрольної комісії, яке оприлюднила прес-служба заступника голови комісії, депутата Павла Різаненка.

Згідно з даними комісії, у жовтні 2012 року рішенням Кабміну було доручено створити ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат".

Частка держави у ньому має становити не менше 51% (шляхом передання майна комбінату до статутного капіталу). Фонду держмайна доручено було провести конкурс із залучення приватного інвестора для участі у суспільстві.

Однак, вказує комісія, умови конкурсу відразу вирішили його результат, оскільки у них містився пункт про забезпечення постачань сировини вітчизняного виробництва, де група DF має монопольне становище в Україні.

"Проведення конкурсу на вищезазначених умовах призвело до заздалегідь прогнозованого результату - переможцем визнано компанію групи DF - "Толексіс Трейдинг Лімітед", - йдеться у рішенні комісії.

Депутатів стурбувало те, що після "де-факто приватизації" ЗТМК, не відбулося модернізації або збільшення виробництва основного стратегічного його продукту - титанової губки, що використовується в аерокосмічній галузі.

"Здається, що інвестор більш зацікавлений у переробці власної сировини (ільментину) з Вільногірського ГМК та Іршанського ГЗК на потужностях ЗТМК у титановий шлак, який він буде збувати своїм афілійованим підприємствам хімічної промисловості", - припускають депутати.

Також депутати вказують на надмірну ціну електроенергії для підприємства (до 40% собівартості продукту) і те, що умови створення товариства досі не виконано.

Через усе це комісія пропонує Кабміну скасувати свої постанови, якими створювалося ТОВ "ЗТМК" та вжити заходів для повної і прозорої приватизації підприємства.

"Рішення комісії направлено на скасування результатів неконкурентного і непрозорого конкурсу щодо Запорізького титано-магнієвого комбінату", - розповів Різаненко.

Він також зазначив, що на засідання приватизаційної комісії не прийшли майже всі представники Партії регіонів.

Як відомо, група DF має монопольно становище в українському сегменті титанового виробництва. На сьогодні вона займається виробництвом діоксиду титану (ПРАТ "Кримський ТИТАН") і видобутком та збагаченням титановмісних руд ("Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат", "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат", "Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат", "Валки-Ільменіт").

Переможець конкурсу з ЗТМК повинен інвестувати в ТОВ не менше 100 млн доларів (з яких 688,85 млн грн - внесок у статутний фонд підприємства, решта суми - додатковий внесок, що не впливає на розподіл часток), а також забезпечити "ЗТМК" сировиною (ільменітом) вітчизняного виробництва.

Окрім того, переможець повинен був погасити заборгованість "ЗТМК" з виплати заробітної плати, податків, заборгованість за енергоносії.

Згідно з постановою Кабінету міністрів №955 від 3 жовтня 2012 року, ТОВ "ЗТМК" створюється шляхом внесення до його статутного фонду цілісного майнового комплексу державного підприємства "ЗТМК". Державна частка у новоствореному ТОВ має бути не менше 51%.

ЗТМК - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. Проектна потужність комбінату - 20 тис. тонн на рік, проте через зношеність виробничих фондів підприємство у даний час може випускати 10 тис. тонн губки. Дмитро Фірташ неодноразово заявляв про бажання об'єднати свої активи у титановій галузі з державними і створити єдину структуру в цій сфері, отримавши у ній контроль. Бізнесмен заявляв, що в разі залучення його як інвестора на ЗТМК потужність підприємства зросте до 40 тис. тонн на рік. !zn

Читайте також:

Фірташ втратив статус інвестора Запорізького титано-магнієвого комбінату

Конкурс щодо "Запорізького титано-магнієвого комбінату" виграла компанія Фірташа

На базі Запорізького титано-магнієвого комбінату створять ТОВ