Пов'язані з олігархом Ігорем Коломойським структури за грудень і початок січня подали в цілому 285 позовів проти "Приватбанку". Про це пише НВ Бізнес з посиланням на дані судового реєстру інформацію від юристів "Приватбанку".
Зокрема, з "Приватбанком" судяться пов'язані з Коломойським позичальники (220 позовів), які хочуть скасувати договори поруки і кредитні угоди. Загальна сума боргу пов'язаних з олігархом осіб становить близько 240 млрд грн.
Також 45 позовів подали колишні міноритарні акціонери Привату, які оскаржують процедуру націоналізації bail-in - примусову конвертацію депозитів в нові акції банку.
Ще 20 позовів подані проти нинішнього керівництва "Приватбанку". Позови ініціювала профспілка, яку створив Максим Шевченко, який відповідає в "Приватбанку" за повернення боргів. Дії цієї профспілки інформаційно підтримуються наближеним до Коломойського депутатом Олександром Дубинським, відзначає видання.
За даними джерел НВ в юридичних колах, Коломойський найбільше побоюється усної дачи свідчень у Високому суді Лондона. У зв'язку з цим активізувалися і юридичні сили олігарха. Зараз йде активна підготовка до розгляду справи в Лондоні по суті, яке почнеться в 2021 році.
Як писало DT.UA, позов братів Суркісів проти Петра Порошенка в Лондонський міжнародний арбітраж може мати суттєві наслідки, зокрема для судових справ з екс-власниками націоналізованого "Приватбанку".
Нагадаємо, що сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні знакових проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Атакують Суркіси, Коломойський - у півзахисті, на воротах - Порошенко".