Екс-власник Приватбанку Ігор Коломойський намагається заблокувати позов Національного банку України в Швейцарії, при цьому він вдається до допомоги українських судів. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.
Зазначається, що 31 травня 2019 Господарський суд міста Києва розглядатиме справу за позовом Ігоря Коломойського до Нацбанку і Приватбанку про визнання недійсними п'яти кредитних договорів рефінансування і п'яти договорів особистої поруки Коломойського за цими кредитними договорами.
"Такий позов і зазначені позовні вимоги - це спроба Коломойського зупинити, а в подальшому і виключити можливість розгляду ініційованих НБУ справ у Швейцарії, що свідчить про небажання Коломойського виконувати взяті на себе зобов'язання за договорами поруки", - заявляють в НБУ.
У Нацбанку відзначають, що в грудні 2018 року НБУ подав в суд Республіки і Кантону Женеви (за місцем проживання Коломойського) позов про стягнення заборгованості з Коломойського перед НБУ.
В НБУ нагадують, що в 2016 році Коломойський, який на той момент був співвласником істотної частки Приватбанку, уклав з НБУ договори поруки і особисто зобов'язався виконати вимоги Нацбанку з повернення кредитів рефінансування, отриманих Приватбанком за 2008-2014 роки. Тому Коломойський залишається боржником перед НБУ за цими кредитами Приватбанку. Заборгованість по них складає 9,2 млрд грн.
Нагадаємо, що Нацбанк і "ПриватБанк" виграли у компаній, пов'язаних з українським олігархом Ігорем Коломойським суди, через які фірми хотіли зняти з себе зобов'язання за кредитами рефінансування.
Кабмін оскаржив рішення Окружного адміністративного суду про визнання незаконною та скасування націоналізації Приватбанку. Скарга була подана до суду 16 травня.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до НБУ і КМУ про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Рейтингове агентство Moody's заявило, що скасування рішення завдасть удару по кредитному рейтингу України.
Сам Ігор Коломойський в інтерв'ю агентству Reuters заявив про готовність піти на переговори з урядом, але не уточнив, яку саме мету переслідує - отримати компенсацію або відновити контроль над банком.
"Приватбанк" перейшов у державну власність у грудні 2016 року. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року - ще на 38,5 млрд гривень.
Детальніше про стан Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Фінансовий директор Приватбанку Ганна Самаріна: "З огляду на можливі наслідки шторму бурі краще не здіймати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".