UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кодекс щодо банкрутства приватних осіб набув чинності

Документ вводиться в дію через шість місяців після набрання чинності.

Кодекс за процедурами банкрутства,, який впроваджує в Україні інститут банкрутства фізичних осіб, набрав чинності з сьогоднішнього дня, 30 травня. Про це йдеться в положеннях кодексу, який 29 травня був опублікований в газеті "Урядовий кур'єр".

"Цей кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію після закінчення шести місяців з дня набрання чинності. Положення, що визначають створення електронної торгової системи і авторизації електронних майданчиків, вводяться в дію через три місяці з дня набрання чинності кодексу", - наголошується в тексті документа.

Документ офіційно врегулює тему неплатоспроможності позичальників. Фізособа зможе оголосити себе банкрутом, ініціював процедуру через суд.

Для юросіб процедура банкрутства має стати більш швидкою, прозорою і з гарантіями для кредиторів. Продавати майно компаній-банкрутів будуть тільки через електронний аукціон ProZorro.

Повідомлялося, що Верховна Рада 18 жовтня 2018 року прийняла Кодекс за процедурами банкрутства №8060. За законопроект у другому читанні проголосували 237 депутатів. Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроекту є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, удосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у важкій фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави.

Кодекс за процедурами банкрутства №8060 був прийнятий у першому читанні 20 березня 2018 року. Розгляд законопроекту тривав два дні, оскільки раніше депутати не змогли завершити його розгляд.

Детальніше щодо процедури особистого банкрутства читайте в матеріалі Анатолія В'язовченка "Уникнути банкрутства всім і кожному" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".