UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коболєв: Україна сподівається на підписання кредитної угоди з ЄБРР на 300 млн доларів

Глава "Нафтогазу" стверджує, що більш дешевих кредитних коштів в даний час не існує.

Україна сподівається на підписання кредитної угоди з ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку) на 300 мільйонів доларів в Берліні, заявив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю DT.UA.

Він зазначив, що остаточне рішення ЄБРР та України буде відомо в п'ятницю.

На думку Коболєва, "з боку ЄБРР і Нафтогазу все готове". Рада директорів ЄБРР ухвалила рішення щодо надання Україні кредиту в 300 мільйонів доларів для закупівлі і формування запасів газу в підземних сховищах.

Він нагадав, що Україна взяла на себе зобов'язання з реформування корпоративного управління "Нафтогазу" у підписаній в грудні 2014 року кредитній угоді на 300 мільйонів доларів з модернізації газотранспортної системи.

Після цього ЄБРР оплатив послуги консультантів і експертів, які розробили план реформи корпоративного управління НАК "Нафтогаз України" ( докладніше читайте в статті DT.UA Хто є справжнім власником "Нафтогазу України" і як йому захистити свої права). Затвердження цього плану стало умовою надання нового кредиту для закупівлі газу.

16 жовтня Кабмін затвердив план реформи корпоративного управління. Підписавши договір гарантії до кредитної угоди, Україна візьме на себе зобов'язання реалізувати цей план.

За словами глави "Нафтогазу", ця кредитна угода фактично відкриває Україні шлях до дешевих кредитів: 500 мільйонів доларів від Світового банку та ЄІБ і потенційно 200 мільйонів доларів від Міжнародної Фінансової Корпорації.

Коболєв зазначив, що це і є той самий мільярд, на який розраховує Україна, щоб закупити достатній обсяг газу для забезпечення стабільних поставок газу до ЄС при критичному зниженні температури, а також забезпечення газопостачання споживачам в Україні.

Якщо угоди будуть підписані найближчим часом, то, стверджує голова "Нафтогазу", Україна отримає можливість запозичення за мінімальними ставками.

За словами Коболєва, кредит ЄБРР обійдеться в 1,5 відсотків.

"Більш дешевих кредитних коштів в даний час не існує", - зазначив він.

Повний текст інтерв'ю з головою "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим читайте у наступному випуску тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Варто відзначити, що в цілому пакет фінансування "Нафтогазу" для закупівлі "зимового" газу становить $ 1,3 млрд. Більше половини цих коштів - кредити, які Україні доведеться взяти ($ 300 у ЄБРР $ 500 у Світового банку), щоб зняти "стурбованості" ЄС і РФ щодо стабільності транзиту газу взимку.

У статті DT.UA "Зимовий" пакет-2015–2016: торг доречний" оглядач Алла Єрьоменко зазначає, що цей газ потрібен не стільки для потреб України, скільки для підтримки "великого" транзиту російського газу в Європу компанією "Укртрансгаз". На закупівлю необхідного об'єму газу "Нафтогазу" потрібно мінімум $ 1,5 млрд.

За великим рахунком, цей резервний запас газу в українських ПСГ потрібен, перш за все, "Газпрому" і покупцям з Європи. Але ні ті, ні інші не поспішають його оплатити. Хоча ще в березні "Нафтогаз України" запропонував європейцям спільно формувати запас газу на майбутній осінньо-зимовий сезон 2015-2016 рр ..

Україні гроші виділяти європейські кредитори. Кошти підуть на закупівлю газу "Нафтогазом"тільки у эвротрейдерыв або на эврохабах. На даний момент, у ЄС зараз достатньо газу, так що вони раді будуть продати його Україні, якій доведеться потім розраховуватися з кредиторами.

Що стосується Росії, то за її словами, "Газпром" втрачає частину євроенергоринку і тому готовий навіть демпінгувати, щоб його купували газ у нього, а не на біржах або по реверсу.