UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коболєв повідомив, чому не можна знижувати ціни на газ

Зниження цін на газ для населення спровокує зростання курсу до 60 гривень/долар.

Глава "Нафтогазу" озвучив вартість видобутку українського газу

Глава "Нафтогазу" озвучив вартість видобутку українського газу

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що собівартість видобутку українського газу для компанії "Укргазвидобування" становить 250 доларів за тисячу кубометрів. При цьому вартість видобутку газу у приватних компаній на порядок вище. Про це він повідомив в ефірі одного з телеканалів.

"Повна собівартість, яка враховує також капітальні вкладення і всі родинні витрати - 250 доларів за тисячу кубічних метрів. Це єдиний розрахунок. Більше того, у приватних компаній він ще більше", - зазначив він.

За словами Коболєва, зниження цін на газ для населення спровокує зростання курсу до 60 гривень/долар.

"Будь-який кандидат в президенти, який обіцяє зниження цін на газ, він розуміє, що це закінчиться просто колапсом всієї фінансової системи. І тоді вже не буде стояти питання ціни на газ. Тоді стоятиме питання курсу долара: він буде 40 гривень за долар або 50, або 60 ... І це дуже швидко закінчиться ", - сказав він.

Як писало DT.UA, результати видобутку природного газу за 2018 р. - близько 21 млрд кубометрів, що на 1,5% більше, ніж у 2017-м. При цьому заявлені амбітні плани Кабінету міністрів України щодо збільшення видобутку власного газу до 27-28 млрд кубометрів до 2020 р. виглядають нереалістичними.

Детальніше про стан ринку газовидобутку читайте у статті Геннадія Кобаля "Місце під сонцем" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".