UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коболєв порадив керівнику "Укртрансгазу" готуватися до написання заяви на звільнення

Глава "Нафтогазу" допускає зміну керівника "Укртрансгазу" після ого, як компанію повернуть в управління держхолдингу.

Президент "Укртрансгазу" Ігор Прокопів, швидше за все, буде звільнений з посади після повернення НАК "Нафтогаз України" контролю над підприємством, повідомив глава держхолдингу Андрій Коболєв.

"Зараз в результаті конфлікту з Мінекономіки ми прийшли до неприємної ситуації, коли Прокопів більше не зможе займати свою посаду", - сказав він в інтерв'ю виданню "Українська правда".

"У нас є наглядова рада. Це питання напевно буде винесено на його комітет з етики, який оцінить ситуацію і роль І.Прокопіва. Я думаю, що після повернення "Укртрансгазу" в "Нафтогаз" йому доведеться написати заяву", - додав Коболєв.

За його словами, Прокопів за час роботи в "Укртрансгазі" показав себе ефективним менеджером, але останні його дії главі "Нафтогазу" не зрозумілі.

"Прокопів показав себе досить ефективним менеджером – ми з ним пройшли дві зими. Він чітко йшов у фарватері наших рішень – "лівий" газ він не піднімав, платежі на проблемні компанії не проводив. Але зараз, коли "Нафтогаз" почав вводити превентивний контроль тендерів, у нас виникли проблеми, які вилились у конфлікт. І я досі не розумію особисту позицію І.прокопіва з приводу рішення МЕРТ: після мого приїзду з відрядження, він мені жодного разу не подзвонив", - зазначив глава НАК.

Сам Коболєв підкреслив, що ситуація з "Укртрансгазом" не змусить його самого написати заяву на звільнення.

Раніше МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК, наказом №1478 від 7 вересня оновив статут компанії, перебравши на себе функції з управління ПАТ "Укртрансгаз", тоді як раніше це входило до компетенції правління "Нафтогазу". Зокрема, внесено доповнення в п. 48 статуту НАК, яким повноваження загальних зборів акціонерів розширені правом зміни правління та наглядової ради УТГ, внесенням змін у статут оператора ГТС, а також затвердженням його фінплану і інвестпрограми.

Обидва наказу підписано першим віце-прем'єром і главою МЕРТ Степаном Кубивым.

За інформацією прес-служби НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди з залученням Світового банку (СБ) на суму 0 млн і є порушенням умов за кредитною угодою з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою. ЄБРР вже заявив свій протест проти такого рішення вже заявив.

У "Нафтогазі" зазначають, що раптова зміна підпорядкування "Укртрансгазу" жодним чином не спрямоване на виконання Україною зобов'язань Третього енергетичного пакета, а суперечить йому та закону України "Про ринок природного газу".

МЕРТ вже припинило своє рішення про перепідпорядкування "Укртрансгазу".