UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клименко хоче за допомогою ЄС відстежувати шлях українських капіталів в офшори

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко переконаний, що для того, щоб приєднатися до автоматичного обміну інформацією з країнами ЄС про доходи та сплачені податки, Україні необхідно якомога швидше затвердити на законодавчому рівні і впровадити у практику механізми контролю за трансфертним ціноутворенням.

Впровадження механізмів контролю за трансфертним ціноутворенням необхідне для прискорення євроінтеграції України. Про це в коментарі для DT.UA заявив міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Він зазначив, що посилення боротьби з податковим шахрайством і ухиленням від сплати податків - це сьогодні питання номер один" у Європі. "В Україні - теж. Відмінність в тому, що для європейців це вже стійкий тренд, а ми поки що робимо тільки перші кроки у частині міжнародного співробітництва у цій сфері", - заявив він.

А оскільки влада ЄС має намір залучити країни-партнери до протидії махінаціям, виробити єдині підходи і стандарти у сфері адміністрування податків та поліпшити координацію податкових відомств, то, на переконання Клименка, "Україна просто не має права залишатися осторонь цього процесу", тим більше, що "проект Договору про Асоціацію з ЄС передбачає удосконалення співробітництва у сфері оподаткування".

"Україні необхідно якомога швидше затвердити на законодавчому рівні і впровадити у практику механізми контролю за трансфертним ціноутворенням, - підкреслює глава МДЗУ - це дозволить зробити наступний крок у бік Європи - до повноцінного автоматичного обміну інформацією з країнами ЄС про доходи та сплачені податки".

"...З точки зору практичної доцільності Україні просто необхідно приєднатися до систем автоматичного обміну інформацією про доходи і сплачені податки. Ми не повинні втрачати слід українських капіталів після перетину кордонів Євросоюзу, оскільки він часто веде у низькоподаткові юрисдикції, де відбувається ухилення від сплати податків", - зазначив глава фіскального відомства.

Клименко повідомив, що саме цим і іншим не менш важливим питанням поглиблення співпраці у податковій і митній сферах в контексті "Порядку денного Україна-ЄС" і буде приділено основну увагу під час його майбутнього візиту до Брюсселя.

Нагадаємо, як раніше повідомляло DT.UA, на 6 червня поточного року заплановано візит міністра доходів і зборів Олександра Клименка до Брюсселя, де він у числі інших заходів зустрінеться з Комісаром ЄС з питань оподаткування, митного союзу, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдасом Шеметою. Як очікується, під час зустрічі буде обговорюватися саме офшорне питання і поглиблення співпраці у питаннях протидії мінімізації податків шляхом використання механізмів трансфертного ціноутворення (ТЦО).

Згідно з текстом підсумкової декларації (EUCO 75/1/13 REV1), опублікованої після засідання Європейської Ради, що відбулося 22 травня, ЄС прийняв має намір серйозно активізувати боротьбу з податковою мінімізацією, у тому числі - щодо "третіх країн". Першочергові кроки будуть спрямовані на розширення сфери автоматичного обміну податковою інформацією з повного спектру доходів" і "на всіх рівнях" як всередині Євросоюзу, так і на глобальному рівні". При цьому влада ЄС має намір домагатися, щоб "відповідних стандартів у сфері адміністрування податків" дотримувалися "треті країни, що розвиваються".

Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного "ЄС оголосив новий раунд боротьби з податковою мінімізацією" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Євросоюз форсує боротьбу з ухиленням від сплати податків

Найбільші ФПГ у минулому році недоплатили у бюджет 14 млрд грн

В Україні від оподаткування ухиляються не лише вітчизняні "олігархи", а й транснаціональні корпорації

Комітет Ради рекомендував ухвалити закон про трансферне ціноутворення в урізаному вигляді