UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київський суд заборонив погашати $ 3 млрд "боргу Януковича"

Суд заборонив органам державної влади здійснювати будь-які платежі за боргом України перед РФ.

Голосіївський районний суд Києва 30 травня заморозив виплату $ 3 млрд "боргу Януковича".

"Припинити здійснення платежів за державним зовнішнім запозиченню України перед Російською Федерацією в розмірі 3 млрд доларів США та нарахованими відсотками за трастового договору, укладеного 24 грудня 2013 року між Україною, від імені якої діяв Міністр фінансів України відповідно до Інструкції Кабінету Міністрів України і компанією "The Law Debenture Trust Corporation PLC"", - йдеться в постанові суду.

Разом з тим, суд заборонив органам державної влади "здійснювати будь-які дії, пов'язані із здійсненням платежів за державним зовнішнім запозиченню України перед Російською Федерацією".

Відповідне рішення суд виніс розглянувши заяву Ірини Вергиной РФ "про відшкодування моральної та майнової шкоди, заподіяної в результаті збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації Російською Федерацією частині території Луганської області".

Наголошується, що апеляцію на дане рішення суду може бути подана протягом п'яти днів.

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів кредитом, наданому РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, в свою чергу, заявив, що накладення Україною безстрокового мораторію на виплату 3 млрд доларів кредитного боргу перед Росією не означає, що українська сторона повністю відмовляється від нього. За його словами, рішення української сторони не порушує норм міжнародного законодавства, оскільки рішення про мораторій було прийнято з урахуванням об'єктивних обставин, а також національних інтересів України та "специфічної природи" кредиту, наданого РФ уряду Януковича.

Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.