Повернути гарячу воду мешканцям Києва зможуть не раніше ніж через два тижні. Оскільки, як повідомив заступник мера Києва Петро Пантелєєв, відновити гаряче водопостачання зможуть тільки після укладення мирової угоди з НАК "Нафтогаз". Про це пише УП з посиланням на прес-службу Київської адміністрації, яка в свою чергу посилається на Пантелєєва.
"10 жовтня, після засідання суду, ми зможемо підписати цю мирову угоду, і тоді – відновити постачання гарячої води і почати опалювальний сезон", - йдеться в повідомленні.
Пантелєєв додав, що текст мирової угоди з НАК "Нафтогаз" вже напрацьовано, зараз його узгоджують всі зацікавлені сторони.
Як пояснила УП прес-секретар Пантелєєва Юлія Грамотна, після рішення суду "КП "Київтеплоенерго" зможе підписати договори на поставку газу.
"На 10 жовтня заплановано суд. Якщо засідання не перенесеться, сподіваємося, що 10 жовтня буде рішення суду. Воно дозволить підписати договори на постачання природного газу, і тільки після цього ми отримаємо газ і зможемо розгортати систему теплогенерації, прогрівати систему", - сказала Грамотна.
На прохання уточнити, коли можуть бути підписані договори на постачання газу, вона сказала: "Протягом 2-3 днів (після рішення суду – ред.)".
Грамотна також нагадала, що на запуск системи теплогенерації Києва потрібно мінімум 5 днів.
Таким чином, щонайменше, до 17 жовтня кияни ще будуть без гарячої води.
Повідомлялося, що Кабміні визначилися з одним з джерел для держсубвенції на погашення боргів "Київенерго" перед НАК. Частково кредит (729 млн грн) буде видано за рахунок перерозподілу коштів, передбачених на реформу держуправління.
"Нафтогаз" повинен укласти договір з "Київтеплоенерго" для постачання газу, але НАК не підписує договір оскільки раніше КМДА відмовлялася приймати на "Київтеплоенерго" борги перед НАК, раніше сформовані "Київенерго".
Детальніше про проблеми з гарячою водою та опаленням у Києві читайте в матеріалі Тетяни Бойко "Загадка боргів "Київенерго", або Коли кияни отримають гарячу воду?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".