Китайські текстильні фірми дедалі частіше використовують заводи в 3, намагаючись скористатися перевагами дешевої робочої сили.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на торговців і бізнесменів з міста Даньдун. Одяг, пошитий у Північній Кореї, отримує бірку з написом "Зроблено в Китаї" і експортується по всьому світу.
Видання пише, що використання північнокорейських заводів у текстильній сфері демонструє, що санкції ООН закривають перед Пхеньяном одні двері, але водночас хтось може відкрити перед ним інші. Обмеження, які були запроваджені для покарання КНДР за випробування ядерної зброї і ракет, не забороняють експорт текстилю.
"Ми беремо замовлення по всьому світі", - сказав неназваний бізнесмен з Даньдона, додаючи, що десятки компаній-підрядників шиють замовлення для брендів із США, Європи, Японії, Південної Кореї, Канади і Росії. Часто кінцевий покупець не знає, що одяг насправді був зроблений у КНДР.
У 2016 році текстиль став другим найбільшим експортом Північної Кореї після вугілля і інших мінералів. Всього пошиття одягу принесло країні 752 мільйони доларів. Загальний експорт з КНДР торік зріс на 4,6% до 2,82 мільярдів доларів.
Тим часом, видання Bloomberg писало, що санкції зупинять КНДР, якщо відріжуть її від нафти. Адже без пального країна буде знеструмлена і лишиться без енергоносіїв для армії. Втім, нафту їй постачає в основному Китай.
Як повідомлялося раніше, КНДР викликала своїх послів в Пхеньян для наради щодо останніх подій, пов'язаних з проведенням ракетних випробувань і подальших санкцій з боку Ради Безпеки ООН. В Пхеньян викликали дипломатів з Росії, Китаю і представник при ООН.
А Китай з вівторка забороняє імпорт вугілля, залізної руди, свинцю і морепродуктів з Північної Кореї. Заборона набуде чинності у зв'язку з введенням санкцій Організації Об'єднаних Націй проти КНДР, оголошених раніше в цьому місяці.