UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайська товарна біржа купила УБРР

Укладено угоду купівлі-продажу 99,9% акцій банку.

Фонд державного майна України і китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange (BOCE) уклали угоду купівлі-продажу 99,9% акцій "Українського банку реконструкції і розвитку (УБРР), повідомляється на веб-сайті Фонду.

Після підписання угоди 8 червня 2017 року генеральний директор BOCE Ян Дун Шенг запропонував Фонду також укласти меморандум про співпрацю.

"Тепер, коли у нас є банк, ми будемо плідно працювати над тим, щоб допомагати Україні проводити ефективну приватизацію та поширювати інформацію про українські приватизаційні перспективи серед своїх клієнтів", - цитується в повідомленні.

Голова ФДМ Дмитро Парфененко зазначив, що Фонд розглядає цей проект як пілотний, після якого будуть реалізовані й інші, не менш важливі проекти в рамках подальшого співробітництва.

"Мені приємно, що саме ваша компанія стала партнером Фонду. Ми з вами зробили гарний почин на майбутнє. Ваш досвід дуже цінний для нас", - сказав він.

Нагадаємо, державний пакет акцій УБРР був проданий на аукціоні 30 листопада BOCE за стартовою ціною - 82,827 млн грн.

На аукціон були виставлені 235,986 тис. акцій банку (99,9945%) загальною номінальною вартістю 117,993 млн грн.

BOCE є найбільшою в Китаї спотової товарною біржею, засновниками якої виступають китайські громадяни, кілька державних компаній, а також муніципалітет провінції Тянцзіні. Біржа заснована в 2009 році. Її річний оборот становить близько $ 1 трлн.

УБРР був заснований в 2004 році для розвитку як корпоративного, так і малого та середнього бізнесу шляхом середньо- та довгострокового кредитування. У 2013 році банк було передано Мінфіну, а уряд Миколи Азарова передбачало створити на його основі Банк розвитку. УБРР на початок квітня 2017 року обіймав 89-е місце серед 90 діючих українських банків за розміром активів – 117,871 млн грн.

Нагадаємо, Фонд держмайна подав до Господарського суду Києва позов до ТОВ "ЕСУ" та ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" про розірвання договору купівлі-продажу ВАТ "Укртелеком" та стягнення пені в розмірі 2,17 млрд грн.

Повідомлялося, що Фонд держмайна пропонує уряду схвалити умови повторного конкурсу з продажу ПАТ "Одеський припортовий завод" зі стартовою ціною 5,16 млрд грн (близько 200 млн доларів).