UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай навмисно збиває з пантелику інвесторів своєю політикою щодо курсу юаня - WSJ

Народний банк Китаю навмисне намагався зробити так, щоб інвестори погано розуміли його наміри щодо юаня.

Політика влади Китаю стосовно обмінного курсу останнім часом здається загадковою, нарікають джерела видання The Wall Strett Journal.

З кінця минулого року Народний банк Китаю навмисне намагався зробити так, щоб інвестори погано розуміли його наміри щодо юаня – він змінив спосіб встановлення курсу валюти, що проходило з періодами ослаблення юаня, а після знову починалося його зміцнення з допомогою інтервенцій, які дорого обходяться Китаю. Так, валютні резерви банку Китаю до 2015 року знизилися вперше з 1992 року - на $ 513 млрд, склавши на 31 грудня $ 3,33 трлн.

Джерела кажуть, що метою було дати юаню помірно знецінюватися в цьому році. Вони намагалися вплинути на коливання курсу. Висока волатильність торгів юанем може робити більш дорогими ставки в грі на пониження курсу китайської валюти.

Так, в перші тижні поточного року НБК неухильно знижував довідковий курс юаня, але потім провів потужні інтервенції, вирішивши, що спекулянти опустили вартість нацвалюти занадто швидко.

"Юань стає все більш непередбачуваним, і це саме те, чого хоче добитися Народний банк Китаю", - відзначає аналітик з китайським ринків інвестбанку Macquarie Securities в Сіднеї Ларрі Ху.

"Непередбачуваність і ризики підтверджують думку про те, що Ццентральный банк і керівництво країни насправді погано контролюють ситуацію з китайською валютою і економіку в цілому", - зазначають експерти.

Експерти з світових фінансів в нинішньому обвалі на ринках вбачають ознаки кризи 2008 року, втім, ситуація зберігає елемент непередбачуваності. Світові ринки ризикують зустрітися з черговою кризою, у зв'язку з чим інвесторам потрібно проявляти обережність, вважає мільярдер, інвестор і філантроп Джордж Сорос, пише Bloomberg. На думку міжнародного фінансиста, ця криза може бути спровокована спробою Китаю знайти нову модель зростання економіки і девальвацією юаня, пов'язаної з цими спробами.

Як пише Wall Street Journal, проблеми на біржі можуть підштовхнути Китай до агресивного націоналізму. Якщо економічне зростання не продовжиться, владі КНР доведеться шукати спосіб, як зміцнити підтримку народу.