UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай, Туреччина та ОАЕ не хочуть працювати з підсанкційними російськими банками – віце-президент Росбанку

Найбільші банки із «дружніх» країн відмовляються приймати платежі від банків із РФ, які потрапили під санкції.

Російський бізнес через санкції за вторгнення в Україну та відключення SWIFT зазнає суттєвих труднощів при роботі з банками навіть із дружніх країн – Китаю, Туреччини та ОАЕ. Про це на конференції розповів віце-президент Росбанку Олександр Рахманін, повідомляє російський РБК.

«У російського бізнесу, особливо задіяного у зовнішньоекономічній діяльності, склалося трішки помилкове враження, що, грубо кажучи, китайська банківська система та китайський корпоративний сектор стоятиме чи не в черзі за тим, як би допомогти росіянам. А за фактом після 24 лютого ми зіткнулися із тим, з чим зіткнулися», – сказав Рахманін.

Читайте також: Крах Путіна звільняє країни Центральної Азії: що виграє Європа? — Forbes

За його словами, найбільші китайські державні банки – Bank of China, ICBC, China Construction Bank – відмовляються приймати платежі від банків із РФ, які потрапили під санкції. Обійти обмеження через торгівлю у юанях також не завжди можливо. На прикладі Bank of China він пояснив, як це працює.

«Хоч би нам не розповідали, китайська банківська система, особливо використання юанів у транскордонних платежах, дуже залежить від SWIFT. Беремо Bank of China: він може дозволити собі працювати з SDN'ами (компаніями, які потрапили до американського списку санкцій SDN – ред. ), але доти, доки у банку є SWIFT. Такий насправді парадокс – вся платіжна інфраструктура заточена під SWIFT, вони чесно зізналися. І якщо російський банк через санкційні чи несанкційні причини відключають від SWIFT, то, відповідно, він перестає мати доступ до транскордонних платежів через Bank of China», – додав віце-президент Росбанку.

Він розповів, що навіть якщо банки приймають платежі, статистика їхньої повернення «катастрофічно висока».

Суворо дотримуються санкцій, за його словами, і турецькі банки – вони не відкривають коррахунки в лірах кредитним організаціям під санкціями.

В ОАЕ, куди російські компанії масово переводять бізнес у спробі сховатися від санкцій, також виникають проблеми. Місцевий регулятор "не дозволяє повною мірою замінити, наприклад, долари США дирхамами при товарообігу з Росією", зазначив Рахманін.

Читайте також: Удар у спину: через дії Китаю російська залізниця зазнає величезних втрат

Нагадаємо, після того, як остаточно зазнала фіаско російська платіжна система «Мир», у Росії, очевидно, вирішили, що платіжні системи можна створювати в необмеженій кількості, і таким чином продовжувати оминати санкції, накладені на банківський та фінансовий сектор. Так минулої осені російські ЗМІ почали повідомляти про створення на російському ринку чергової платіжної системи, за допомогою якої країна-агресор сподівається переказувати рублі та долари за кордон та з-за кордону.