UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Кінці у воду»: у Держаудитслужбі розповіли, як війна допомагає держпідприємствам приховати інформацію

На деякий підприємствах відсутній бухгалтерський облік.

Документація багатьох українських підприємств знищена, зокрема на «Укртатнафті» абсолютно відсутній бухгалтерський облік. На підприємствах пояснюють це війною Росії в Україні. Крім того, держпідприємства укладають контракти з ФОПом, а це означає «кінці у воду». Про це в інтерв'ю «Главкому» заявила керівниця Держаудитслужби Алла Басалаєва. 

«На «Укрнафті» справді багато знищеного. У них зараз новий керівник відновлює бухгалтерську облік та звітність. Ми фіксуємо взагалі відсутність бухгалтерського обліку на «Укртатнафті», – розповіла аудиторка.

Однак, за її словами, перевірка не закінчується, якщо в підприємства немає потрібних документів.

«Плюс аудиторських перевірок – це те, що ми завжди можемо побачити контрагента і вийти до нього з питаннями. Якщо відбувалася купівля-продаж, то мають залишитися договори про це. Отак і збираємо інформацію, даємо їм поновлювати документацію», – каже аудиторка.

Проте виникає проблема, якщо підприємства укладають контракт із ФОП-ом, адже аудитори не можуть вийти на місцезнаходження особи-підприємця – це забороняє закон.

«І коли у Міністерстві оборони є контракт з ФОПом, то це все – кінці у воду. Можемо лише направити запит і чекати відповідь. На нарадах у високих кабінетах я вказала на цю проблему», – розповіла Басалаєва.

Читайте також: Україна проведе "самоаудит" щодо відповідності законодавства стандартам ЄС – Шмигаль

Нагадаємо, що Держаудитслужба підтвердила, що ціна яєць в контрактах Міноборони була 17 грн саме за штуку, а не за кілограм, а самі ціни були завищені без будь-яких підстав. 

Нагадаємо, засновник "Наших грошей" - Юрій Ніколов, був автором розслідування, опублікованого на ZN.UA - "Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя" про закупівлю за завищеними цінами продуктів для військових.  

У розслідуванні  йшлося про те, що Міноборони підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто спеціально було створено фірму-"прокладку".