UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість працівників космічної індустрії України щорічно зменшується на 10% – експерт

У деяких українських інститутах закриваються спеціальності космічного напрямку.

На сьогодні у космічній галузі України працюють близько 20 тисяч осіб, але це число щорічно зменшується майже на 10%. Про це у своїй статті для DT.UA пише голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.

За його словами, на сьогодні в коcмічній індустрії по всьому світу зайнято близько 700 тисяч фахівців.

"В Україні - приблизно 20 тис. працівників, причому кількість зайнятих спеціалістів постійно зменшується (на майже 10% щороку)", – констатує автор.

За словами Боровика, в інших країнах кількість таких фахівців або залишається практично незмінною, або активно зростає (особливо – у тих, хто тільки вступив у космічні перегони).

"В деяких українських інститутах закриваються спеціальності космічного напрямку: немає як попиту в бізнесу, так і зацікавлення у молоді. При цьому в багатьох країнах світу (Польщі, ОАЕ, Туреччині, Саудівській Аравії та ін.) спостерігається прогресуючий з кожним роком інтерес до космосу, а попит на "космічних" спеціалістів зростає шаленими темпами. І це зумовлено не просто модою на незвідане, а практичним підходом", – йдеться в статті.

Раніше DT.UA писало, що за всі роки незалежності в Україні жодного разу не змогли сформулювати державну космічну політику, яка змогла б чітко визначити цілі країни у космосі і допомогти сформулювати шляхи їх досягнення.

Детальніше про місце України в сучасних "космічних перегонах" читайте у статті Валерія Боровика "Космічна гонка технологій: місце і роль України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".