Один з операторів мобільного зв'язку в Україні отримав новий дозвіл на використання номерного ресурсу у межах 10 мільйонів номерів. “Київстар” може використовувати номери з кодом “77”. Dідповідне рішення ухвалив регулятор – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. Дозвіл на користування кодом видано строком на 5 років.
Скільки номерів вже використовує “Київстар”?
Наразі оператор використовує п'ять кодів – "67", "68", "96", "97", "98". Ці коди оператор використав за його інформацією на 79%. кожен із номерів має ємність таку саму – 10 млн номерів, тобто використовується зараз приблизно 50 млн номерів. Для того, щоб не було обмежень для розширення мережі, “Київстар” і запросив надання дозволу на застосування нового абонентського кодового діапазону. Ця ємність номерів оператору за його повідомленням, потрібна для забезпечення роботи на найближчі два роки.
На початок лютого цього року “Київстар” за кодом "67" має дієвих 6,9 млн номерів,а з кодом "68" – 7,7 млн. Більші показники на інших популярних кодових значеннях:
- "96" - 8,32 млн;
- "97" - 8,51 млн;
- "98" - 8,04 млн.
Користувачі мобільних операторів в Україні та країнах Євросоюзу будуть користуватись однаковими тарифами після перетину кордону. Наразі діють тимчасові норми безкоштовного роумінгу для біженців з України. Тепер норми українського законодавства змінюються і замість тимчасового рішення, воно отримає статус постійного закону як для українських, так і європейських користувачів.
“Українці зможуть користуватися домашніми тарифами мобільного зв’язку на території держав Євросоюзу в подорожах тривалістю до 4 місяців”, – повідомляє Верховна Рада, роз'яснюючи норми ухваленого у першому читанні законопроєкту.
Взаємний обмін “мобільним безвізом” передбачений законом щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу.
Раніше, “Київстар” отримав дозвіл на початок тестування технологічного обладнання для організації 5G – зв'язку.