UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київщині бракує 600 млн грн для завершення підготовки до опалювального сезону

Водночас в КОВА заспокоюють, що стан підготовки Київської області до опалювального сезону сягнув фінального етапу й становить 90%.

Київська область очікує 600 мільйонів гривень від уряду на капітальні видатки, що дасть змогу завершити роботи з підготовки до опалювального сезону. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба в ефірі телемарафону.

Він запевнив, що гроші будуть найближчими днями.

«Урядом було виділено 400 мільйонів гривень на поточні ремонтні роботи в Київській області — заміна вікон, ремонт покрівлі або дверей. Окрім цього 87 мільйонів з обласного бюджету було виділено на ті громади, які найбільше постраждали — Ірпінська, Макарівська, Бучанська, Гостомельська, яка, до речі, на 1-му місці серед громад області по пошкодженням. І вже найближчими днями ми очікуємо додаткового виділення від уряду 600 мільйонів гривень з резервного фонду, які вже будуть безпосередньо йти на капітальні видатки нашої області. Це дасть змогу завершити роботи щодо підготовки до опалювального сезону», - наголосив Олексій Кулеба.

Крім того, тисячі об’єктів пошкоджено у Вишгородському, Броварському та Бучанському районах.

Читайте також: Кличко сказав, скільки в Києві залишилося людей, та дав поради киянам на опалювальний сезон

Він наголосив, що інфраструктура, необхідна для проходження опалювального сезону, була досить серйозно пошкоджена, і до сьогодні ще тривають роботи щодо відновлення житлово-комунального господарства.

Крім того, зруйновано повністю 5 тисяч приватних будинків.

127 закладів освіти також пошкоджені або зруйновані, 5 великих шкіл зруйновано повністю,

Пошкоджено 107 закладів медичної галузі.

Кулеба розповів, які були пріоритети щодо відновлення й озвучив алгоритм дій влади надалі.

Читайте також: Тисяча комунальників Києва на фронті, але місто, за словами КМДА, уже на 80% готове до зими

«У першу чергу, це було розмінування – 270 населених пунктів було розміновано до 1 липня. Після того відновлювались мережі, мости, дороги. А після цього вже було обстеження будинків та споруд, які були пошкоджені. Звичайно, що в першу чергу ми мали відновити роботу органів місцевого самоврядування для того, щоб люди могли отримувати послуги у своїх містах і селах. І цю роботу закінчили ще в травні. Після того ми вже перейшли безпосередньо до обстеження будівель і приватних осель. Тут пріоритетом було відновлення медичних закладів та закладів освіти для того, щоб 1 вересня змогли почати повноцінно навчальний рік», - пояснив очільник КОВА.

Водночас він заспокоїв, що стан підготовки Київської області до опалювального сезону сягнув фінального етапу й становить 90%.