Нацкомісія, що регулює тарифи в сфері енергетики і комунальних послуг, затвердила зростання тарифів на холодну воду з 1 січня 2021 року. Подорожчання в середньому складе 20%, в окремих регіонах - більше 30% (Житомир). Зміни торкнуться всіх регіонів - Києва, Одеси, Ужгорода, Херсону, Вінниці, Луцька, Полтави, Чернівців, Львова, Черкас, Запоріжжя, Дніпра, а також райцентрів - Бровари, Біла Церква, Кривий Ріг, Ірпінь, Умань.
Зростання цінника традиційно пояснюють підвищенням витрат - мовляв, мережі зношені, реагенти і електрика дорогі, зарплати доводиться збільшувати.
Оплачувати все це доведеться споживачам. Середня витрата холодної води на людину - близько 5 кубів на місяць. І якщо зараз київська сім'я платить за воду 460 гривень на місяць, то за новими тарифами буде 500 гривень.
"Якщо проаналізувати тарифи на воду з 13 року, то динаміка взагалі рекордна - зростання в шість разів. Ні інфляція, ні долар, ні зарплати у нас за цей час так сильно не збільшувалися. Точно так само немає ніякого економічного обґрунтування для нинішнього зростання на 20 %. Якщо зарплати в структурі собівартості води це 25%, то тариф повинен збільшитися максимум до 5%, але ніяк не на 20%", - говорить блогер і громадський діяч Олександр Скубченко.
Що ще подорожчає в новому 2021 році
Вартість проїзду в маршрутках Києва може вирости до 10-12 гривень.
З 1 січня подорожчає електроенергія. Як відомо, Кабмін скасував пільговий тариф 90 коп./КВт.год на перші 100 кВт.год для побутових споживачів з 1 січня 2021 р. Крім того, встановлена фіксована ціна для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год. Подорожчання електроенергії в свою чергу призведе до зростання інфляції.
Також в січні на 14% подорожчає газ для побутових споживачів.
Детальніше про нову економічну політику по-українськи читайте в статті Вадима Башти і Сергія Следзя "Країна "двох планет»".