UA / RU
Підтримати ZN.ua

Казахстан погрожує закрити українській курятині доступ на ринки Митного союзу

У продукції російських і українських компаній, що займаються постачанням курятини, вміст вологи перевищує у кілька разів норму. Також було порушено вимоги маркування.

Міністерство сільського господарства Казахстану запідозрило російських і українських виробників м'яса птиці у недобросовісній конкуренції.

"Щодо всієї продукції (м'ясо птиці - прим.автора), яка сьогодні реалізується на ринках і торгових точках, проведено лабораторні дослідження. Вони показали, що вміст вологи перевищує у кілька разів норму. Якщо за ДЕСТом 4 відсотки, то у всіх зразках з інших країн - від 16 до 25 відсотків. Наприклад, на стегні виробництва однієї з російських фірм виявлено понад 80 уколів (від інжектування тушок птиці водою - прим.автора). Це, у свою чергу, дозволяє виробникам демпінгувати за цінами", - повідомила віце-міністр сільського господарства Казахстану Гульміра Ісаєва на брифінгу з питань розвитку м'ясного птахівництва.

Зокрема, перевищення масової частки вологи та м'ясного соку виявлено у м'ясі птиці ПРАТ "Миронівська птахофабрика" (Україна), торгової марки "Білий птах" (Росія), ТОВ "Агромарс ексім" (Україна), ТОВ "Птахокомбінат" Ставропольського краю.

За даними Ісаєвої, у результаті демпінгу цін обсяги продажу м'яса птиці вітчизняного виробництва впали в середньому на 30 відсотків.

Віце-міністр підкреслила, що казахстанські фахівці стурбовані також перевищенням у продукції російських і українських виробників кількості кишкових паличок. "Це означає, що дані види небезпечні для людини", - зазначила віце-міністр. Так, кишкова паличка виявлена у пробах м'яса птиці виробництва ПРАТ "Миронівська птахофабрика" (Україна), "Алтайський бройлер" і ЗАТ "Prioskol'e" (Росія).

Вона нагадала, що 13 травня Митний союз ввів посилений лабораторний контроль для підприємств України, який базувався на результатах виявлення фактів неякісної продукції. "Тепер ці постачальники не хочуть змиритися з новим положенням такого посиленого контролю. Ми з травня зупинили ввезення української продукції птахівництва - прим.автора), тому що нам не дають провести посилений лабораторний контроль. Якщо йдуть перешкоди з боку постачальників цієї продукції, то однозначно ввезення на територію Казахстану не буде. Якщо ми зараз, після дослідження, виявимо у черговий раз невідповідність вимогам регламентів, то ми будемо забороняти ввезення цієї продукції на територію МС. З нашого боку йде жорсткий контроль", - сказала Ісаєва.

Під час перевірок встановлено також, що імпортна птиця не відповідає вимогам технічного регламенту у частині невідповідності маркування. "Відсутність інформації держмовою, її невідповідність основній інформації мовою країни виробника, не зазначені дата виготовлення і термін зберігання. Сьогодні ми спільними зусиллями повинні акцентувати увагу на тому, що треба захищати вітчизняну продукцію", - сказала вона.

При цьому Ісаєва особливо підкреслила, що перевірки вітчизняної продукції птахівництва не виявили жодного випадку невідповідності товару необхідним стандартам.

"Казахстанські виробники виробляють продукцію, дають на аналіз до лабораторії, було проведено 444 перевірки нашої продукції. Не було виявлено жодного випадку невідповідності. Тобто, наші виробники постачають якісну і безпечну продукцію, але не можуть реалізувати, бо йде засилля імпортної продукції", - сказала Ісаєва.

Раніше повідомлялося про те, що 2 серпня санітарна служба Казахстану почала перевірку продукції української кондитерської фабрики Roshen, в якій, на думку Росспоживнагляду, виявлено бензапірен. Після закінчення перевірки буде прийнято рішення вводити заборону на постачання української продукції в республіку. !zn

Читайте також:

У наступному році українці перестануть платити за воду в курятині

Щоденне вживання м'яса скорочує життя,- дослідження

Україна обмежила постачання курячого м'яса в країни МС: Росія знайшла в ньому сальмонелу