UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін виводить закупівлі газу з-під держконтролю

Закупівля "Нафтогазом" газу для населення буде виведена з-під тендерних закупівель.

Кабінет міністрів України (КМУ) пропонує не поширювати дію закону про державні закупівлі на випадки, коли предметом закупівель є природний газ і пов'язані з його закупівлею та реалізацією послуги.

Така ініціатива закріплена в урядовому законопроекті №10305 від 6 квітня про внесення змін до ст.2 закону «Про здійснення державних закупівель». Текст документа оприлюднено сьогодні, у понеділок, 9 квітня.

Зокрема з-під тендерних закупівель буде виведена закупівля «суб'єктом, уповноваженим Кабінетом міністрів на формування ресурсу природного газу для споживачів України, в тому числі для потреб населення»:
- природного газу, послуг з його транспортування та постачання;
- фінансових інструментів, операцій з деривативами та управління ризиками, фінансових послуг, послуг бірж, аукціонів, систем електронних торгів та інших послуг, які застосовуються в міжнародній торговій і фінансовій практиці при закупівлі та реалізації природного газу.

«Нафтогаз» залучає $2 млрд кредиту за процедурою закупівлі в одного учасника

Як наголошується у пояснювальній записці за підписом міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка, прийняття змін «сприятиме забезпеченню ефективного функціонування і розвитку нафтогазового комплексу, задоволенню потреб промислових споживачів і населення у природному газі, підвищенню рівня та зміцненню енергетичної безпеки держави».

У Кабміні відзначають, що виведення закупівель газу з-під держконтролю сприятиме «підвищення надійності постачань газу і використання ГТС», а також «реалізації довгострокових договорів і контрактів на постачання газу, у тому числі щодо виконання міждержавних угод у нафтогазовій галузі».

За даними, наведеними у документі, Україна протягом останніх років задовольняє потреби в природному газі за рахунок власного видобутку на рівні 25%, решта газу імпортується з Росії.

Нагадаємо, що в рамках реформування газового ринку у відповідності до законодавства Євросоюзу Україна зобов'язалася розділити видобуток, транспортування (ГТС) і реалізацію природного газу. !zn

Читайте також:

Тендери в Україні. З широко закритими очима

Рада виводить з-під контролю держзакупівлі у сфері постачань газу та комунальних послуг

У першому тендері до Олімпіади-2022 вже виявили корупцію