UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін підтримав ідею відмовитися від послуг ЄДАПС

Кабінет міністрів України вирішив відновити державний контроль над виробництвом захисних знаків і документів суворої звітності. Відповідне рішення уряд ухвалив на своєму сьогоднішньому засіданні, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Зокрема, Кабмін пропонує скасувати захист товарів та документів голографічними захисними елементами як такий, що не відповідає законам України. На засіданні уряд ухвалив постанову, якою визнав такими, що втратили чинність, низку актів Кабінету міністрів України з питань захисту документів і товарів голографічними захисними елементами.

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, ухвалюючи таке рішення, Кабінет міністрів виходив з того, що законами України не врегульовано обов’язковість застосування голографічного захисту документів та товарів. Голографічний захист було запроваджено указами президента України, а також постановами Кабінету міністрів, що були видані відповідно до зазначених актів президента.

Кабмін рекомендуватиме главі держави визнати такими, що втратили чинність, деякі укази з питань захисту документів і товарів голографічними захисними елементами.

За словами міністра юстиції, передбачається, що ухвалення таких рішень поверне ситуацію в правове поле. Крім того, скасування обов’язкового голографічного захисту зменшить фінансове навантаження на суб’єктів господарювання, які на сьогодні застосовують голографічний захист документів та продукції в обов’язковому порядку.

Як повідомляло DT.UA, в Україні діє 88 видів голограм для різноманітних видів документів суворої звітності, котрі щороку закуповуються в інтересах держави в мільйонах примірників. В інтерв’ю «ДТ» голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський оцінив розмах викачування ЄДАПСом коштів з України у 8 млрд гривень на рік.

У пояснювальній записці до проекту президентського указу, текст якої має у своєму розпорядженні DT.UA, зазначається, що прийняття проекту указу президента обумовлено необхідністю зменшення фінансового навантаження на суб'єктигосподарювання, які зобов'язані вводити голографічний захист документів і продукції, щодо яких Кабміном встановлено необхідність застосування голографічного захисту.

«Також слід зазначити, що застосування голографічних захисних елементів не гарантує збереження зв'язку між змістом виданого документа (його текстовою частиною) і цим бланком», - сказано в пояснювальній записці.