UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін змінив пропорції розподілу коштів "зарплатного" податку

Більше коштів буде перераховуватися на статтю "безробіття", менше - на "тимчасову втрату працездатності".

Кабінет міністрів змінив пропорції розподілу єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, йдеться в постанові Кабміну №48, затвердженій 30 січня.

Зокрема, відрахування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття збільшено з 2,5843% до 3,1997% від загального розміру ЄСВ. Кабмін також знизив з 5,2397% до 4,6243% частку відрахувань на страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, виключивши з цього рядка витрати на похорон.

Крім того, Кабмін доручив Державній казначейській службі забезпечити перерахування коштів, що надходять від сплати ЄСВ на страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності, до Фонду соціального страхування після завершення в установленому порядку його реєстрації і відкриття рахунків в органах Держказначейства.

В кінці 2014 року Верховна Рада прийняла закон про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці. Він допускає зниження ставки ЄСВ вже з 2015 року при виконанні підприємствами ряду умов: збільшення фонду оплати праці мінімум на 30% у порівнянні з середнім розміром в 2014 році; середній платіж за одну застраховану особу - не менше 700 грн на місяць; середня зарплата на підприємстві - вище трьох мінімальних (3,654 тис. грн на місяць). Надходження єдиного внеску в Україні в 2014 році збільшилися на 1,3% - до 179,6 млрд грн.

Як писало ZN.UA "зарплатна" реформа Яценюка поставила хрест на детінізації зарплат. Зокрема експерти та підприємці вважають, що запропонована урядом у Податковому кодексі "зарплатна" реформа не здатна реально стимулювати легалізацію заробітних плат, збільшивши надходження в Пенсійний фонд, через які залишаються занадто високими ставок фіскальних відрахувань.