UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін збільшив максимальну субсидію фермерам до 41,7 тис. грн

Також уряд збільшила компенсацію за насіння – до 80 тис. грн.

Кабінет міністрів України збільшив максимальну субсидію фермерським господарствам з 30 тис. грн у 2018 році до 41,7 тис. грн в 2019 році. Таке рішення уряд ухвалив на сьогоднішньому засіданні.

Відповідно до порівняльної таблиці, Кабмін збільшив субсидії фермерським господарствам на 1 га землі з 10,2 тис. грн в 2018 році (5,5 прожиткових мінімумів) до 12,5 тис. грн в 2019 році (три мінімальні зарплати). Максимальний розмір субсидії фермерському господарству в 2018 році становив 30 тис. грн, в 2019 році він підвищений до 41,7 тис. грн (10 мінімальних зарплат). Крім того, якщо вік голови фермерського господарства – до 35 років, господарство отримає максимальну субсидію.

Уряд також збільшив максимальну суму компенсації вартості насіння з 60 тис. грн у 2018 році до 80 тис. грн в 2019 році (без урахування ПДВ). Крім того, Кабмін додав до переліку компенсацій фермерам відшкодування витрат на "зелений" туризм – до 10 тис. грн на одне господарство.

Кабмін вирішив надавати сімейним фермерським господарствам додаткову підтримку у вигляді доплати ЄСВ на користь застрахованих членів господарства. Уряд також додав бджільницькі кооперативи в перелік одержувачів держпідтримки в 2019 році.

Кабмін залишив торішній розмір компенсації за придбання с/г техніки або обладнання за програмою підтримки фермерів: 70% вартості обладнання без ПДВ, максимальна сума – 3 млн грн. У той же час, уряд змінив умови компенсації: якщо в минулому році господарство повинне було сплатити 30% вартості техніки/обладнання та ПДВ, а решту 70% оплачував Мінагропрод, то в 2019 році воно має сплатити постачальнику 100% суми.

Згідно з документом, обладнання для м'ясного напряму і бджільництва має бути виключно українського виробництва, тоді як обладнання для плодово-ягідного, овочевого та молочного напрямку може бути як українським, так і іноземним.

За рішенням Кабміну, фермерські господарства, які придбали техніку і обладнання в 2018 році, але не встигли отримати компенсацію з незалежних від них обставин, можуть отримати компенсацію в цьому році.

Читайте також: Вчені назвали стародавніх фермерів причиною зміни клімату

Крім того, Кабмін ввів обмеження на кількість кредитів, за якими фермери можуть отримувати компенсацію. У 2019 році фермерам будуть відшкодовувати відсотки тільки по одному короткостроковому та/або одного середньострокового кредиту.

Повідомлялося, що програми держпідтримки АПК на 2019 рік включають 800 млн грн підтримки фермерам і 244,5 млн грн – на кредити фермерським господарствам, 127,2 млн грн – здешевлення кредитів для аграріїв, 400 млн грн – підтримка хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників. Програма підтримки тваринництва, зберігання і переробки сільгосппродукції, а також рибництва в 2019 році складе 3,5 млрд грн, фінансова підтримка сільгоспвиробників (дотації на придбання с/г техніки, вагонів) – близько 881,8 млн грн. У той же час витрати на апарат Мінагропроду передбачені на рівні 6,3 млрд грн.

Про здобутки та проблеми сільського господарства читайте в статті Максима Мартинюка "Український АПК не чекає іноземних інвесторів, він сам готовий до експансії на зовнішні ринки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".