UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін завищує плани зі збору податків через нереальні макропрогнози, - екс-віце-прем'єр

Незважаючи на завищені макропоказники експерт не бачить поки катастрофічних макроризиків для України, а ситуацією можна керувати.

Систематичне неякісне бюджетне планування в Україні призводить до того, що Кабінет міністрів закладає до державного кошторису занадто високі макропоказники. Як наслідок, для фіскальних органів встановлюються завищені плани зі збору податків, які не відповідають економічним реаліям.

Таку думку висловив колишній віце-прем'єр-міністр України, старший радник "Альфа Банку" (Україна) Роман Шпек у ході круглого столу "Інвестиційний і бізнес-клімат в Україні очима влади та інвесторів: чи відбулися істотні зміни на краще?", який був проведений за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) і "Дзеркала тижня. Україна".

"Торік номінальний валовий продукт був спрогнозований на рівні 1,5 трлн грн. Фактично він склав 1,4 трлн грн. Ми ще в травні попереджали, що план доходів бюджету - нереальний. Ситуація в цьому році - аналогічна. Прогнози щодо зростання ВВП на 3,4% також нереальні. Відповідно, навантаження на фіскальні органи зі збору податків - дуже високі", - констатував фінансист.

Також Шпек відзначив, що не бачить поки катастрофічних макроризиків для України, а ситуацією можна керувати.

"Ми повинні залучати в союзники і Європейський банк реконструкції і розвитку, і Світовий банк, і основного, хто тут зіграє роль - Міжнародний валютний фонд", - підкреслив експерт.

У свою чергу міністр доходів і зборів Олександр Клименко підкреслив, що хоча Міндоходів і має забезпечити наповнення бюджету, пріоритетом є забезпечення розвитку бізнесу.

"Ніякого тиску в рамках виконання якогось плану немає. Це архаїзм і ми це теж переживемо. Ми говоримо про адекватність зборів і платежів темпам економічного розвитку, динаміку ВВП. У цьому плані в нас є абсолютно чітке взаєморозуміння з Міністерством фінансів", - констатував чиновник. !zn

Читайте також:

Клименко: Підприємства підвищують зарплати робітникам, щоб отримувати ПДВ "автоматом"

Експерт: Податкові пільги вбивають конкуренцію на ринку

Уряду потрібно підтримувати попит на продукцію, а не її виробництво, - екс-віце-прем'єр

Експерти озвучили ТОП-проблеми для інвесторів в Україні