Кабінет міністрів затвердив концепцію реформування і розвитку Державної фіскальної служби і нормативні акти стосовно першого кроку реалізації концепції. Таке рішення було прийнято на засіданні сьогодні.
Реформування ГФС передбачає: запровадження нових механізмів контролю за діяльністю працівників ГФС і забезпечення ефективної протидії корупції; оптимізацію структури ГФС, що повинно дозволити привести рівень зарплат у відповідність до ринкового; спрощення процедур адміністрування податків і скорочення тимчасових витрат платників податків на виконання вимог законодавства внаслідок введення повнофункціональних електронних сервісів; вдосконалення Автоматизованої системи управління ризиками; створення функціональною і зручною для використання IT системи і т. д.
Контроль за реалізацією щорічних планів заходів ГФС щодо реалізації цієї стратегії буде здійснювати Міністерство фінансів.
Як пише "Економічна правда" представляючи документ міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що реформа податкового блоку ГФС передбачає створення єдиної юридичної особи, відповідального за податкове напрямок.
"Реорганізація податкового блоку ДФС пропонується здійснити в два етапи... На першому етапі районі ДПІ (Державні податкові інспекції) будуть ліквідовані як юридичні особи, і залишаються центрами обслуговування платників, які надають виключно сервісні функції", - розповів він.
"У результаті 25-юридичних осіб в податковому напрямку замість 186. Ліквідація 500 структурних підрозділів на рівні району, це 3 адміністративні підрозділи на кожну область, понад 300 підрозділів з аудиту за роботою по боргу будуть скасовані на районному рівні та передано на обласній... Районні інспекції працюють виключно як сервісні офіси. Це і є результат", - додав Данилюк.
Нагадаємо, що в січні ГФС перерахувала до зведеного бюджету 68 млрд грн. Найбільші надходження забезпечив податок на додану вартість - 37,1 млрд грн.
Раніше Роман Насиров заявляв, що близько половини українців працюють "в тіні". В Україні повинні платити податки з зарплат близько 20 млн чоловік, але в реальності - в два рази менше.
У червні 2016 року ГФС оприлюднила топ-100 найбільших компаній-платників податків. У першу десятку увійшли переважно компанії нафтогазового сектора, причому, що належать державі, а також тютюнові корпорації.