UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін затвердить запропоновану Фондом держмайна стартову ціну ОПЗ

Вартість приватизації ОПЗ знизять для того, щоб вона "відповідала реаліям ринку".

Уряд України має намір затвердити запропоновану Фондом державного майна нову стартову ціну Одеського припортового заводу, яка буде помітно нижче, ніж при першій спробі продати ОПЗ, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман вранці у четвер, 6 жовтня.

Встановлену спочатку ціну Гройсман в черговий раз назвав завищеною і такою, що не відповідає реаліям ринку.

"Ми зараз очікуємо пропозицій від Фонду державного майна щодо наступного туру продажу цього об'єкта... Зараз ту ціну, яку вніс ФДМ, ми її затвердимо як стартову", - сказав прем'єр журналістам після виступу на Київському міжнародному економічному форумі.

Раніше голова ФДМ Ігор Білоус заявляв, що вважає адекватним знизити стартову ціну ОПЗ до $ 150 млн з початкових близько $ 527 млн.

Як відомо, конкурс з продажу ОПЗ провалився: жодна компанія не подала заявку для участі в ньому. Нова спроба продати завод намічена на жовтень 2016 року.

Нагадаємо, 18 травня Кабінет міністрів затвердив умови конкурсу з продажу державного пакета (99,6%) акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" зі стартовою ціною на рівні 13 мільярдів 175 мільйонів гривень (менше 530 мільйонів доларів за поточним курсом).

Наприкінці травня керівництво МВФ і ЄБРР порадили знизити ціну Одеського припортового заводу.

На думку керівництва інституцій, великі міжнародні інвестори, дізнавшись, що Україна розраховує отримати за ОПЗ більше 13 млрд грн, навіть не стануть цікавитися умовами продажу. У листі також сказано, що "завищена" ціна може підірвати довіру іноземних інвесторів до приватизації заводу, а також завдати шкоди іміджу України та її інвестиційної привабливості.

У прес-службі Гройсмана тоді заявили, що стартова ціна ОПЗ, затверджена згідно з українським законодавством, була раніше узгоджена з представниками МВФ і ЄБРР.

Конкурс з продажу Одеського припортового заводу вже проходив у вересні 2009 року. Його виграла пов'язана з Ігорем Коломойським компанія "Нортіма", запропонувавши 5 мільярдів гривень (близько $ 600 млн). Однак українська влада скасувалиа його результати, вважаючи ціну заниженою і звинувативши учасників конкурсу у змові.

Одеський припортовий завод розташований в місті Южному Одеської області. Це другий за величиною виробник аміаку і карбаміду й третій – з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство також здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування та перевантаження аміаку.

Детальніше про продаж ОПЗ читайте у статті Костянтина Авдєєнко Одеський припортовий продати або "сплавити"? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".