З 1 квітня Кабінет міністрів запускає процес реструктуризації боргів теплокомуненерго за спожитий природний газ, а також водоканалів - за використану електричну енергію. Про це під час наради в Кабміні, присвяченій результатам опалювального сезону 2016-2017 років, повідомив профільний віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, пише УНІАН.
"Ми запускаємо в дію механізм із реструктуризації боргів за спожиту енергію. З 1 квітня запускається реєстр, і я б хотів, щоби всі ліцензіати (водоканали і теплокомуненерго - УНІАН) приєднувалися до вирішення цього питання, щоб вони подивилися, як можна реструктуризувати свої борги й списати штрафи та пені", - сказав Зубко.
За його словами, механізм реструктуризації закладено в законі "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій і підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії" (№1730).
Нагадаємо, що загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг в Україні, в січні-лютому 2017 року склала 1 млрд 636,1 млн грн, що на 16,3%, або на 229,6 млн грн вище показника січня-лютого 2016 року.
Експерти Світового банку підготували "дорожню карту" реформування української системи субсидій, яка передбачає монетизацію для постачальників з наступного опалювального сезону, а для споживачів – протягом двох-трьох років, пише в своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва.
Міністр соціальної політики Андрій Рева заявляв, що житлові субсидії зараз отримують 6,6 млн українських сімей.
Детальніше про проблеми діючої в Україні системи субсидій і труднощі їх монетизації читайте в статті Юлії Самаевой "Гра в монопольку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".