UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін ввів держрегулювання цін на продукти першої необхідності: перелік

Уряд контролюватиме ціни на 10 продуктів харчування і 8 ліків.

Кабмін через три роки повертається до тимчасового держрегулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби і медичні вироби. Про це повідомив депутат Київської обласної ради, голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

Він зазначив, що три роки тому держава вирішила відмовитися від важелів впливу на бізнес і дотримувалася цього принципу навіть тоді, коли ціни росли безпідставно. Тоді під моніторинг потрапило 32 продукти.

За його словами, вже завтра моніторинг буде поширений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та два медичних товара.

"Підпадають під державне регулювання гречка, цукор, борошно пшеничне в/с, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% і мінеральна вода без газу. Можу сказати, що вперше так чітко визначено перелік продукції, включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила в список соціально значущих продуктів", - написав Дорошенко у Facebook.

Державне регулювання також поширюється на медичні маски і рукавички, як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, на чому економлять українці під час коронакризи. І де в Україні в цьому році буде найдорожчий Великодній кошик.

До речі, в кінці березня в АМКУ повідомили, що спостерігається зростання роздрібних цін на продукти харчування в ряді регіонів. При цьому Комітет вимагав у рітейлерів обґрунтувати підвищення цін. Так, гречана крупа подорожчала більш ніж на 50%, картопля – майже на 60%.

Пізніше Київське обласне територіальне відділення АМКУ порушило справу проти постачальників продуктів харчування і найбільших мереж продовольчих магазинів Києва. 9 березня в АМКУ повідомили, що найбільші торговельні мережі після рекомендацій АМКУ почали знижувати націнку на продукти.