UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін прийняв рішення про поділ "Укртрансгазу" на дві компанії з ГТС і ПСГ

ПАТ "Українська газотранспортна система" буде відповідати тільки за прокачування газу магістральними шляхами, а ПАТ "Україні газові сховища" буде займатися лише оперуванням накопичення та відпуску з українських газових сховищ природного газу для всіх суб'єктів господарювання".

Кабінет міністрів України погодив рішення про реорганізацію ПАТ "Укртрансгаз" та створення на його базі двох нових компаній - ПАТ "Українська газотранспортна система" та ПАТ "Українські газові сховища", які стануть операторами ГТС і ПСГ відповідно.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан журналістам у Києві в середу, 4 червня.

"Прийнято постанову уряду... Буде створено дві акціонерні компанії зі 100%-ю власністю. Це компанія, яка буде працювати як незалежний оператор, який буде працювати за європейськими правилами, і компанія, яка буде мати у власності підземні сховища", - сказав він

За словами Продана, для виконання відповідного рішення ще необхідно внести кілька змін до законодавства, які уряд підготує і незабаром внесе до парламенту.

"Там є ще певні законодавчі акти, які має бути прийнято і які будуть іти на виконання Третього енергетичного пакету для посилення незалежності апарату газотранспортної системи", - додав Продан.

Голова Міненерговугілля уточнив, що міністерство планує протягом місяця підготувати відповідні зміни, і вони торкнуться не тільки реорганізації НАК "Нафтогазу України", але й функціонування газового ринку країни згідно з європейськими правилами.

"Протягом місяця ми повинні підготувати відповідний законопроект, який буде мати більш широке значення", - додав міністр.

Раніше про намір розділити "Укртрансгаз" на дві компанії - оператора ГТС і оператора ПСГ - повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. За його словами, НАК "Нафтогаз України" буде займатися тільки реалізацією (продажем) природного газу.

ПАТ "Українська газотранспортна система" буде відповідати лише за прокачування газу магістральними шляхами, а ПАТ "Україні газові сховища" буде займатися тільки оперуванням накопичення та відпуску з українських газових сховищ природного газу для всіх суб'єктів господарювання".

Яценюк нагадав, що Україна разом з ЄС проводить спільну енергетичну політику, ратифікувала Енергетичну хартію і є членом Енергетичного співтовариства, і така реорганізація "Нафтогазу" відповідає енергетичним правилами та політиці ЄС.

Окрім того, Яценюк нагадав, що Україна звернулася до інвесторів з ЄС і США із запрошенням взяти участь у модернізації ГТС. "Саме для цього будуть створювати публічне акціонерне товариство "Українська газотранспортна система", - сказав прем'єр.

Як відомо, на сьогодні оператором ГТС України є компанія "Укртрансгаз", яка на 100% належить державній НАК "Нафтогаз України". Крім того, "Укртрансгаз" також експлуатує 12 підземних сховищ газу (ПСГ) загальною потужністю понад 31 млрд куб. м газу.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі до країн Європи 142,5 млрд куб. м, Молдови - 3,5 млрд куб. м. !zn

Читайте також:

Євросоюз вивчає можливість зберігання газу в українських ПСГ

"Укртрансгаз" почав оприлюднення оперативних даних про транзит газу через Україну

"Нафтогаз" спростував домисли Росії про "несанкціонований відбір газу"