UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін планує чергову неоднозначну спробу скасувати трудовий кодекс: законопроєкт від Мінекономіки

Як і попередні два законопроєкти, що вже намагався протягнути Кабмін, положення нового проєкту містять низку норм, що можуть викликати резонанс в суспільстві.

Кабінет міністрів планує чергову спробу скасувати Кодекс законів про працю (так званий "трудовий кодекс", - ред.). Текст проекту закону, який має прийти на зміну - "Про працю",  оприлюднено для обговорення на сайті СПО Об'єднань профспілок.

Як випливає з документів, що супроводжують законопроєкт, його текст готувався в Міністерстві економіки.

Читайте також: Відпустки, сумісництво, звільнення, обчислення стажу - які зміни внесено до Трудового кодексу

Як і попередні два законопроєкти, що вже намагався протягнути Кабмін, положення нового проєкту містять низку норм, що можуть викликати резонанс в суспільстві. З порівняльної таблиці до проєкту, зокрема, випливає, що Кабмін планує:

І це перелік лише тих змін, які майбутній закон вносить до інших законодавчих актів. Оскільки не тільки КЗпП буде змінений у разі прийняття законопроєкту про працю, а й закони про оплату праці, відпустки тощо.

Читайте також: Рада дозволила бізнесменам самим встановлювати умови найму працівників: трудовий кодекс тепер остаточно пустий папірець

Крім того, законопроєкт передбачає ряд прав для іноземців або осіб без громадянства, які очолюватимуть в україні іноземні підприємства, як то:

Сам законопроєкт містить 119 статей, замість 265 як в КЗпП, та складається з десяти розділів:

Читайте також: Відсьогодні роботодавці отримали право встановлювати нефіксований робочий час: про які права повинні знати працівники

Звісно, законопроєкт ще мають ухвалити в Уряді та направити до ВРУ.

У разі прийняття та підписання Закон набирає чинності через шість місяців з дня, наступного за днем його опублікування.

Положення цього Закону застосовуватимуться до трудових відносин, що виникли після дня набрання ним чинності.

Щодо трудових відносин, що виникли до дня набрання чинності цим Законом, його положення застосовуватимуться до тих прав і обов’язків, що виникли або продовжують існувати після дня набрання ним чинності.

Нагадаємо, що це вже не перша спроба Кабміну ухвалити закон "Про працю". Подібні спроби вже робилися у 2017 та у 2020 роках.