Уряд України має намір визначити 3 суб'єктом, який виступає гарантом забезпечення в майбутньому завантаження основних потужностей LNG-терміналу скрапленим газом, повідомило джерело в уряді.
За інформацією співрозмовника, відповідний проект рішення винесено на засідання уряду в середу, 7 серпня.
Він пояснив, що тим самим "Нафтогаз" візьме на себе зобов'язання з повернення потенційному інвестору вкладених коштів у реалізацію проекту на умовах, які будуть встановлені в інвестиційному договорі. "Як державна компанія "Нафтогаз" виступить орендарем частини регазифікаційних потужностей терміналу, тим самим розділивши з інвестором можливі інвестиційні ризики", - сказав він.
Співрозмовник зазначив, що це є необхідною умовою для подальшої реалізації проекту.
- Каськів запевнив, що LNG-терміналу, незважаючи на відсутність кредитів, ніщо не загрожує
Як повідомлялося, на порядку денному уряду на середу включений проект розпорядження про створення інфраструктури постачання скрапленого газу в Україну в рамках реалізації національного проекту зі створення LNG-терміналу.
У серпні 2012 року Кабмін прийняв рішення про надання держгарантій до 2,3 млрд грн для будівництва LNG-терміналу, пізніше уряд скасував це рішення.
Будівництво LNG-терміналу в Україні розділено на два етапи. На першому етапі (плановий запуск - 2016 рік) буде задіяно судно-термінал потужністю 5 млрд куб. м газу на рік. На другому етапі (плановий запуск - 2018 рік) буде побудовано наземний термінал потужністю 10 млрд куб. м газу на рік.
У рамках першого етапу будуть проведені днопоглиблювальні роботи (за рахунок коштів, залучених ДП "LNG-термінал" під держгарантії, вартість - EUR121 млн), побудовано з'єднання з газопроводом високого тиску (за кошти ДК "Укртрансгаз", вартість - менш EUR113 млн), встановлено орендоване судно-термінал.
На другому етапі буде побудовано наземний термінал за кошти консорціуму інвесторів (вартість - EUR735 млн).
Проект передбачає будівництво СПГ-терміналу в районі м.Южне поруч з нафтовим терміналом ПАТ "Укртранснафта" і МТП "Південний". !zn
Читайте також:
Перший газ на LNG-термінал може надійти вже восени 2014 року
Туреччина вважає будівництво Україною LNG-терміналу небезпечним