У підготовлному Кабінетом міністрів України до другого читання проект закону "Про Державний бюджет України на 2020 рік" передбачається збільшення видатків на освіту на 16,4 мільярдів гривень – до 145,1 млрд грн. І при цьому український уряд має намір оптимізувати мережу шкіл в країні.
"Ми будемо оптимізувати мережу шкіл, щоб діти могли навчатися в тій школі, де є кваліфікований вчитель по кожному предмету і достатня кількість навчальних матеріалів", - сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук, представляючи документ у вівторок.
Він зазначив, що вперше в проекті закону закладено окремий бюджет на програму "Заможна школа для кращих результатів" – 3,5 млрд грн.
За словами Гончарука, в бюджеті на 2020 рік передбачена щорічна грошова підтримка для 73,9 тисяч молодих вчителів - по 21 тисячі гривень.
"Освіта буде фінансуватися краще, але не достатньо", - сказав Гончарук.
На реалізацію концепції реформи середньої освіти "Нова українська школа" передбачено 1,4 млрд грн.
На розвиток науково-практичних центрах профтехосвіти - 259 млн грн.
На програму "Заможна школа для кращих результатів", що, за словами Гончарука, дозволить розвивати школи в регіонах при оптимізації малокомплектних закладів - 3,5 млрд грн.
"Ми в бюджеті закладаємо кошти на вирішення дуже важливої проблеми, яка супроводжувала попередні уряди – це виплата зарплати вчителям з розрахунку старого контингенту. Що це означає? Ми платили зарплату за кількістю дітей, яка була набагато меншою від реальної. Ми додаємо 2,2 млрд грн, щоб враховувати кількість учнів, яке є реалістичним. Це дозволить всім регіонам без винятку виплачувати повну надбавку за престижність у розмірі 30%", - додала міністр освіти Ганна Новосад.
Раніше Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект закону про державний бюджет на 2020 рік. За відповідний законопроект №2000 на засіданні 18 жовтня проголосували 255 депутатів.
У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати - 1,17 трильйона гривень, дефіцит бюджету - 2,09% від ВВП. Курс долару у бюджетіне закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.
Детальніше про "підводні камені" нового бюджету читайте в статті Тетяни Богдан "Дежавю державного бюджету-2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".