UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін доручив ще раз переписати постанову про «експеримент у містобудуванні», яка дублює законопроєкт 5655

Днями документ та кілька суміжних із ним відправили на доопрацювання в профільне міністерство, яке досі без міністра.

Кабінет міністрів України повернув на доопрацювання в  Мінінфраструктури постанову  «Про реалізацію експериментальних проектів у сфері містобудівної діяльності», що по своїй суті дублює ухвалений парламентом, але не підписаний президентом Володимиром Зеленським скандальний законопроєкт про «містобудівну реформу» №5655. Згідно з даними ZN.UA, відповідне рішення було ухвалено минулого тижня.

Рішенням уряду пропонується погодитися з пропозицією міністра Кабінету міністрів Немчінова О. М. про повернення головним розробникам проектів актів відповідно до списку від 10 червня «для їх додаткового опрацювання, оцінки актуальності, внесення змін з урахуванням положень вже прийнятих нормативно-правових актів».

Зокрема, у переліку опинився згаданий вище проект постанови, який номінально має удосконалити системи та процедури державного регулювання у сфері містобудування. Також на доопрацювання повернуто підготовані Мінінфраструктури проєкти постанов «Про реалізацію експериментального проєкту щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки», «Про реалізацію експериментального проєкту щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» та «Про внесення змін до Положення про Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, яким уточнюються функції Мінінфраструктури у сфері містобудівної діяльності та стандартизації.

Нагадаємо, ще 12 грудня ZN.UA повідомило, що уряд запланував винести на обговорення та підготував до голосування постанову, яка по суті дублює норми скандального законопроєкту №5655, який розкритикували в тому числі Європарламент та Єврокомісія. Після розголосу постанову відклали.

Уже в квітні Національне агентство із запобігання корупції опублікувало аналіз антикорупційної експертизи проекту цієї урядової постанови та заявило, що вона містить корупціогенні фактори та потребує суттєвого доопрацювання.

Водночас в уряді відтоді тривалий час не піднімали це питання до обговорення.

Коментар ZN.UA

Проте вже зараз очевидно, що відправивши у відставку Олександра Кубракова і підвісивши на півтора місяці долю ключового міністерства, Банкова не збирається відмовлятися від реалізації концепції не підписаного президентом закону 5655. Його ж по суті дублює новий законопроект про відновлення, який активно почала лобіювати автор 5655 Олена Шуляк. Зараз важко прогнозувати хто і як доопрацьовуватиме постанову-клон, але те, що ідея жива – очевидно. Плюс саме ця постанова та прийняття філософії 5655 стане червоним маркером для нового глави мінрегіону (а сфера будівництва у разі поділу міністерства залишиться у мінрегіоні). Що називають однією із причин зняття своїх кандидатур претендентами на портфель, які обговорюються на Банковій.

Читайте також: У судах «гальмують» розгляд щодо глави партії «Слуга народу» через «засекречення» стенограми розгляду законопроєкту 5655

Де в уряду закінчується «право на експеримент»? Які саме порушення вимог законодавства в запланованих чотирьох експериментальних проектах намагається виправдати Мінінфраструктури? Чим небезпечна картельна змова, яку автори законопроєкту №5655 и постанови-клону у зв'язці з профільним міністерством намагаються прикрити красивими фразами про відновлення зруйнованої України аналізував експерт  громадської ініціативи «Голка» Георгій Могильний у матеріалі  «Чи має уряд право на експеримент-5655 і чи є ознаки картельної змови?».