UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін 2 грудня розгляне держбюджет-2016 і податкову реформу

На найближчому засіданні уряду їх планується затвердити і передати в Раду.

Кабінет міністрів України у середу, 2 грудня, розгляне проект держбюджету на 2016 рік і пакет законопроектів в рамках податкової реформи, повідомив журналістам заступник міністра фінансів Артем Шевальов.

"Абсолютно вірно", - сказав Шевальов, відповідаючи на питання, чи розгляне Кабмін необхідні проекти на найближчому засіданні, передає УНІАН.

Заступник голови Мінфіну зазначив, що податкова реформа являє собою цілий ряд законопроектів.

Читайте також: Турчинов попросив на оборону 5% від ВВП у держбюджеті 2016 року

Минулого тижня міністр фінансів Наталія Яресько повідомила про те, що Кабмін погодив з МВФ проект податкової реформи, розроблений Мінфіном. За її словами, уряд на початку грудня планує подати в Раду пакет законопроектів, який включатиме проекти з проведення структурних реформ, проект держбюджету-2016 і новий Податковий кодекс.

Раніше стало відомо, що МВФ "забракував" депутатський проект податкової реформи, назвавши його "популістським", і пригрозив залишити Україну без наступного траншта кредиту, якщо зміни до ПК будуть затверджені на його основі.

Як відомо, уряд пропонує передбачити в зміненому Податковому кодексі чотири податки по 20%, в той час як депутати пропонують чотири податки по 10% (цей проект підтримує фракція "БПП"). За словами Луценка, його фракція наполягає, що держбюджет-2016 не може бути прийнятий без змін в НК.

Як писала в статті DT.UA доктор економічних наук Алла Соколовська, відсутність узгодженої концепції реформи унеможливлює внесення якісних змін у податкове законодавство (ідею розробки нового Податкового кодексу слід вважати в принципі неприйнятною). "На наше глибоке переконання, необхідно відмовитися від проведення податкової реформи в цьому році. До того ж це допоможе уникнути її дискредитації", - пише вона. Найкраще присвятити 2016 рік вирішенню найболючіших питань оподаткування - реформі ДФС і вдосконаленнюадміністрування податків.

Детальніше про шляхи реформування податкової системи України читайте в матеріалі "Ліберальна податкова реформа - необхідна або неможлива?".