UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС закликає США не поширювати санкції проти «Північного потоку-2» на європейські компанії

Брюссель також запропонував Вашингтону  «відкритий діалог».

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель розкритикував рішення США ввести санкції проти російського газогону «Північний потік-2».

«Я глибоко стурбований тим, як почастішало застосування санкцій або загрози санкцій з боку США на адресу європейських компаній або інтересів», - цитує дипломата «Голос Америки».

Згідно з рішенням Вашингтону, під американські санкції можуть потрапити європейські компанії, які співпрацюватимуть з росіянами у реалізації їхніх енергетичних проєктів «Північний потік-2» та «Турецький потік-2».

Боррель переконаний: питання, що стосуються країн Європи, не можуть вирішуватися третьою стороною, якою виступають Сполучені Штати.

«Принципово Європейський Союз виступає проти застосування санкцій третьою стороною щодо європейських компаній, які ведуть легітимний бізнес. Більше того, ЄС вважає, що екстериторіальне застосування санкцій суперечить міжнародному законодавству. Європейська політика має визначатись тут, у Європі, а не третьою країною», - додав він.

Дипломат закликав Сполучені Штати скасувати загрозу санкцій і розпочати відкритий діалог.

«Там, де існують різні погляди на політику, Європейський Союз завжди відкритий до діалогу. Але це не може відбутися, коли є загроза санкцій», - заявив Боррель.

Водночас дипломат у своїй заяві не згадував українські чи російські інтереси.

Читайте також: «Це лише економічний проект» — Меркель впевнена, що «Північний потік - 2» необхідно добудувати

Нагадаємо, раніше з гострою критикою американських санкцій виступив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

«Оголошуючи санкції, під які також потрапляють європейські компанії, уряд США нехтує правом і суверенітетом Європи вирішувати, де і як ми отримуємо енергію», - заявив він.

Федеральний уряд Німеччини і особисто Ангела Меркель з фанатичною впертістю, гідною іншого застосування, продовжують відстоювати путінський газопровід. З Берліна звучать погрози не Москві, а Вашингтону – контрсанкціями у разі запровадження додаткових американських санкцій проти російського проєкту. Чому – читайте у статті Михайла Гончара «Путінський потік-2»: холодна війна на Балтиці» для ZN.UA.