UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС має зменшувати ризики у співіснуванні з Китаєм, а не віддалятися від нього – президент ЄК

Особливо коли йдеться про глобальний перехід на альтернативну енергетику заради всього людства.

Європейський Союз має співпрацювати з Китаєм над екологічно чистими технологіями та прагнути до рівних умов гри, а не намагатися від’єднатися від другої за величиною економіки світу, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Вона зазначила, що Китай у своєму п’ятирічному плані розвитку зробив ключовим пріоритетом стимулювання інновацій в екологічно чистих технологіях, домінуючи в таких секторах, як електромобілі та сонячні батареї.

«Але конкуренція у цій сфері повинна базуватися на рівних умовах», - сказала вона, пояснивши, що Китай заохочував енергоємні компанії переміщатися на свою територію обіцянками дешевої енергії, низької вартості робочої сили та м’якого регулювання. Китай, за її словами, сильно субсидує свою промисловість і обмежує доступ на свій ринок для компаній ЄС.

Читайте також: Глава китайської дипломатії завершив турне Африкою в Єгипті

«Нам все одно потрібно буде працювати та торгувати з Китаєм - особливо, коли справа доходить до цього переходу (на відновлювальні джерела енергії - Ред.). Тому нам потрібно зосередитися на зменшенні ризиків, а не на від’єднанні», - сказала вона.

Це означає використання інструментів торгівлі та внутрішньої оборони ЄС, таких як нещодавно запроваджене регулювання іноземних субсидій.

«Ми без вагань розпочнемо розслідування, якщо вважатимемо, що такі субсидії спотворюють наші закупівлі чи інші ринки», - додала Ляєн.

У листопаді голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що ЄС зацікавлений у співпраці з Центральною Азією в обхід Росії.