UA / RU
Підтримати ZN.ua

Які обмеження ЄС пропонує у проекті нового пакету санкцій проти РФ: деталі від Bloomberg 

Пропозиції будуть обговорюватися цього тижня і вони можуть змінитися до того, як будуть схвалені.    

Європейський Союз запропонував заборонити експорт верстатів і деталей, які Росія використовує для виробництва зброї для війни проти України, згідно з документами, з якими ознайомилося агентство Bloomberg.

Пропозиція міститься у проекті 12-го пакету санкцій ЄС, який також включає обмеження на поставки російських алмазів та заходи щодо посилення контролю за дотриманням верхньої межі цін на нафту РФ. Запропоновані заходи будуть обговорюватися цього тижня, і можуть змінитися до того, як будуть схвалені.

Читайте також: Спроба російського олігарха оскаржити санкції провалилась

Агентство Bloomberg раніше повідомляло, що Росія імпортує частину обладнання - в тому числі зварювальні апарати і системи числового програмного керування з Європи, використовуючи їх для виробництва боєприпасів. 

Питання постачання зброї набуло вирішального значення у війні. Москва змогла підтримати виробництво боєприпасів, в той час як союзники Києва ризикують не виконати зобов'язання надати Україні мільйон артилерійських снарядів.

Основна увага нового пакету санкцій спрямована на подальше обмеження здатності Кремля обходити санкції ЄС і підтримувати свою військову машину, а також на скорочення джерел доходів Москви.

Серед інших товарів, що сприяють виробництву зброї в РФ і які ЄС пропонує додати до списку експортного контролю, - хімікати, літієві батареї, термостати, а також двигуни та сервомотори для безпілотних літальних апаратів.

Пакет включає і довгоочікувану заборону на поставки російських алмазів із 1 січня, а також поетапне запровадження непрямої заборони на імпорт російських діамантів, оброблених у третіх країнах. Заборона координується з G7.

Читайте також: Більшість нафти РФ продається вище встановленої “стелі цін” — FT

У межах заходів із забезпечення дотримання верхньої межі ціни на російську нафту, яка становить 60 доларів за барель за умови залучення західних транспортних або страхових послуг, ЄС пропонує наступні кроки:

Читайте також: Данія може заблокувати доступ до ринків танкерам з російською нафтою — FT 

Російська нафта зараз торгується значно вище верхньої межі в 60 доларів за барель, яку ЄС та інші країни "Великої сімки" встановили в грудні минулого року. Цей поріг значною мірою обходиться за рахунок використання величезного тіньового флоту танкерів, який створила Москва, а це означає, що їй не потрібно використовувати західні кораблі, страхування або інші послуги, які заборонені для вантажів, що продаються вище 60 доларів.

Однією зі скарг на запровадження ліміту ціни було те, що частина фактичної вартості нафти була віднесена до завищених витрат на транспортування і фрахт, що дозволило номінально дотримуватися порогового рівня. 

Пропозиції до нового пакету санкцій також включають обмеження на експорт до РФ скрапленого пропану, чавуну, мідних дротів, алюмінієвих дротів, фольги, труб і трубок.

Як раніше повідомляло агентство Bloomberg, новий раунд обмежень торкнеться експорту та імпорту з Росією на суму близько 5 мільярдів євро (5,3 мільярда доларів США).

Якщо пропозиції будуть схвалені, до списку суб'єктів, торгівля з якими повинна бути обмежена, буде додано понад 30 компаній, зокрема фірми з Казахстану, Узбекистану, Сінгапуру та кілька російських машинобудівних компаній.

ЄС також пропонує:

Читайте також: США перевіряють сотню керівників суден через порушення нафтових санкцій

Про те, як працює російський «паралельний імпорт», завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, розповідав Олександр Лємєнов.